Китаєво хочуть зробити археологічним парком

Китаєво хочуть зробити археологічним парком

Департамент культурної спадщини Києва планує розробити нові кордони та таким чином розширити межі пам’ятки археології національного значення.

Йдеться про «Китаївське городище та курганний могильник», адже саме його хочуть перетворити на цікавий археологічний парк. Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

За його словами, станом на сьогодні уже розробили всю необхідну облікову документацію для обох ділянок, що належать до Китаєво у тій частині, де планується розширення меж археологічного пам’ятника. Також Никоряк повідомив й про те, що вже проведено Консультаційну раду, а зараз є час для отримання зауважень та проведення доопрацювання.

Олександр Никоряк підкреслив, що такі місця, як Китаєво, не повинні забудовуватися. На думку директора Департаменту, в ідеалі на цій території повинен з’явитися археологічний парк, який дозволяв би проводити постійні розкопки, музеєфікації. У такому випадку знадобиться часткова реконструкція території Китаєво та загальний благоустрій.

Довідка: Китаєво – це історична місцевість, яка розташовується в Голосіївському районі Києва. Територія є археологічним заповідником. Тут можна побачити залишки давньоруської фортеці, кургани та печери.


Раніше «Столичний регіон» писав про реконструкцію центрального пляжу у Білій Церкві.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *