Сезон кліщів в Україні 2020

 

Сезон кліщів в Україні 2020

Неодноразово повідомлялося про небувало ранньому початку цього року сезону активності кліщів. Небезпека нікуди не поділася, а після травневих дощів і буйно вирослої рослинності, тільки збільшилася. Але разом з тим, що від укусу кліщів необхідно берегтися, в народі шириться безліч міфів і страшилок про кліщів і хворобах, які вони можуть викликати. Розберемося з низкою запитань, актуальних під час сезону кліщів в Україні.

Сезон кліщів в Україні 2020

Чи може захворіти людина, що живе в Україні, після укусу кліща енцефалітом

Енцефаліт – дійсно дуже небезпечна хвороба. Але кліщі, які переносять її, в Україні зустрічаються вкрай рідко. Випадки зараження енцефалітом від кліща були помічені лише в Криму.

А ось бореліоз від кліща підхопити цілком реально. За статистикою, кожен третій кліщ в Україні переносить боррелії. Бореліоз, інакше званий хворобою Лайма, має дуже серйозні ускладнення, що вражають серце, центральну нервову систему і мозок.

Сезон кліщів в Україні 2020

Чи завжди проявляються ознаки бореліозу

Першою ознакою хвороби Лайма є характерне червоне кільце навколо місця укусу. Але виявляється, бувають випадки, коли зараження відбувається без цього симптому – їх зустрічається близько 30 відсотків. Та й з’явитися коло на шкірі може не відразу, а лише через тиждень або більше. Також не завжди відбувається підвищення температури тіла, а слабкість і ломоту можна сплутати з симптомами звичайної застуди. Так що будьте пильні до найменшого зміни самопочуття після проведеного часу на природі.

Сезон кліщів в Україні 2020

Проблеми діагностики хвороби Лайма

Хворобу Лайма непросто діагностувати. Аналіз на наявність антитіл не дає гарантовано точного результату. Справа в тому, що антитіла в крові з’являються майже через місяць після зараження, і негативний аналіз на початковій стадії хвороби може притупити пильність. Лікарі-інфекціоністи рекомендують повторювати подібний аналіз через 3-4 тижні після отримання негативного результату.

На хвороба Лайма через кілька днів після укусу кліща може вказати загальний аналіз крові. Якщо знижений рівень гемоглобіну, підвищені лейкоцити і ШОЕ – можна запідозрити наявність інфекції в організмі і почати лікування хвороби Лайма.

Сезон кліщів в Україні 2020

Кліщі можуть атакувати вас, навіть якщо ви житель міста

Вважається, що кліщі живуть тільки в листяних лісах. Але не тільки дуб небезпечний як місце проживання цієї комахи. Кліщі люблять жити і в густій високій траві, і в кущах висотою до 60 сантиметрів. Такі рослини поширені не тільки за містом, але і в парках, і в деяких дворах з буйною зеленню.

Тому, якщо ви навіть не виїжджали з міста, а прогулялися недалеко від будинку по коліно в траві – ретельно будинку огляньте одяг і тіло.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що Зеленський розповів про своє ставлення до Бандери

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також