Сезон кліщів в Україні 2020
Неодноразово повідомлялося про небувало ранньому початку цього року сезону активності кліщів. Небезпека нікуди не поділася, а після травневих дощів і буйно вирослої рослинності, тільки збільшилася. Але разом з тим, що від укусу кліщів необхідно берегтися, в народі шириться безліч міфів і страшилок про кліщів і хворобах, які вони можуть викликати. Розберемося з низкою запитань, актуальних під час сезону кліщів в Україні.
Чи може захворіти людина, що живе в Україні, після укусу кліща енцефалітом
Енцефаліт – дійсно дуже небезпечна хвороба. Але кліщі, які переносять її, в Україні зустрічаються вкрай рідко. Випадки зараження енцефалітом від кліща були помічені лише в Криму.
А ось бореліоз від кліща підхопити цілком реально. За статистикою, кожен третій кліщ в Україні переносить боррелії. Бореліоз, інакше званий хворобою Лайма, має дуже серйозні ускладнення, що вражають серце, центральну нервову систему і мозок.
Чи завжди проявляються ознаки бореліозу
Першою ознакою хвороби Лайма є характерне червоне кільце навколо місця укусу. Але виявляється, бувають випадки, коли зараження відбувається без цього симптому – їх зустрічається близько 30 відсотків. Та й з’явитися коло на шкірі може не відразу, а лише через тиждень або більше. Також не завжди відбувається підвищення температури тіла, а слабкість і ломоту можна сплутати з симптомами звичайної застуди. Так що будьте пильні до найменшого зміни самопочуття після проведеного часу на природі.
Проблеми діагностики хвороби Лайма
Хворобу Лайма непросто діагностувати. Аналіз на наявність антитіл не дає гарантовано точного результату. Справа в тому, що антитіла в крові з’являються майже через місяць після зараження, і негативний аналіз на початковій стадії хвороби може притупити пильність. Лікарі-інфекціоністи рекомендують повторювати подібний аналіз через 3-4 тижні після отримання негативного результату.
На хвороба Лайма через кілька днів після укусу кліща може вказати загальний аналіз крові. Якщо знижений рівень гемоглобіну, підвищені лейкоцити і ШОЕ – можна запідозрити наявність інфекції в організмі і почати лікування хвороби Лайма.
Кліщі можуть атакувати вас, навіть якщо ви житель міста
Вважається, що кліщі живуть тільки в листяних лісах. Але не тільки дуб небезпечний як місце проживання цієї комахи. Кліщі люблять жити і в густій високій траві, і в кущах висотою до 60 сантиметрів. Такі рослини поширені не тільки за містом, але і в парках, і в деяких дворах з буйною зеленню.
Тому, якщо ви навіть не виїжджали з міста, а прогулялися недалеко від будинку по коліно в траві – ретельно будинку огляньте одяг і тіло.
Раніше “Столичний регіон” писав про те, що Зеленський розповів про своє ставлення до Бандери
Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion