6 правил, які врятують життя під час пожежі

 

Життя готує нам багато сюрпризів, і, на жаль, вони не завжди приємні. Ділимося основними правилами від фахівців, як зберегти життя під час пожежі в громадському закладі.

1. Швидко шукайте відкритий вихід з будівлі

Якщо ви побачили дим або вогонь, почули, що спрацювала система оповіщення, відчули запах гару і бачите, що відвідувачі швидко залишають будівлю – не вагаючись йдіть до центральних виходів або виходу через парковку чи будь-якого іншого виходу, якщо впевнені, що вони точно відкриті.

Якщо почалася паніка, відійдіть подалі від натовпу і спостерігайте за потоком людей, які рухаються до виходу. Якщо не виникає пробки, значить вихід відкритий, спокійно йдіть за іншими.

Якщо можна, рухайтеся в бік зони паркування. Найчастіше її евакуаційні виходи і виїзди для машин ведуть прямо на вулицю. Але не користуйтеся автомобілем, йдіть пішки!

І ніколи не користуйтеся ліфтами!

2. Дотримуйтесь правил поведінки в натовпі

Якщо ви опинилися в натовпі, рухайтеся у напрямку основного потоку. Схрестіть руки на грудях, виставивши лікті вперед і тримаючись руками за плечі: це дасть можливість вільно дихати в тисняві.

Дитину треба взяти на руки. Найкраще – на спину: руки дитини обіймають вашу шию, ноги – талію. Так ви не загубите одне одного. 

Якщо ви впали, негайно міцно хапайте найближчу людину за ноги чи одяг і піднімайтеся по ньому!

3. Шукайте туалет

Якщо вийти не вдалося, шукайте туалетну кімнату. На ручці дверей на вході прив’яжіть шарф або повісьте куртку чи інший одяг. Це знак для рятувальників, що в туалетній кімнаті є люди.

Відкрийте крани, намочіть всі можливі речі і обкладіть ними двері, щільно закривши всі щілини. Постійно змочуйте речі водою, не панікуйте та чекайте рятувальників.

4. Правильне використання вікон

Вікна як вихід можна використовувати лише тоді, коли ви перебуваєте не вище 3-го поверху будівлі з висотою стелі до 3 м або не вище 2-го поверху в торговому центрі. Якщо більше – вже небезпечно. Проте статистика свідчить, що ймовірність залишитися в живих досить висока навіть при висоті до 9 м. Вище – без шансів.

У будь-якому разі цей вихід годиться лише для здорової дорослої людини. Для людей похилого віку, з інвалідністю, дітей та вагітних він не підходить.

Стрибати треба з витягнутих рук, щоб зменшити відстань до землі. Ноги тримайте напівзігнутими. Після падіння на землю намагайтеся завалитися на бік. 

Обов’язково перед стрибком подивіться, щоб траєкторія вашого польоту не перетиналася з перешкодами. Наприклад, з кондиціонерами. 

Не відкривайте вікна, якщо в приміщенні ще можна вільно дихати. Відкрите вікно посилить тягу, а це небезпечно!

У сильно задимленому приміщенні краще висунутися у вікно, наскільки це можливо, і чекати на допомогу.

5. Орієнтуйтеся по стінах

Дим під час пожежі для людини навіть небезпечніший, ніж вогонь. Найчастіше люди гинуть саме від диму, насиченого отруйними продуктами горіння. Прикладіть до обличчя мокру тканину, яка буде служити фільтром. Якщо води під рукою немає, помочіться на одяг – шарф, блузку, поділ спідниці. Це не соромно, адже може врятувати життя!

У задимленому приміщенні шукайте вихід, тримаючись за стіни, щоб не втратити орієнтацію. Рухайтесь якомога нижче, оскільки дим йде вгору.

6. Якщо загорівся одяг, падайте на землю і катайтеся

Бігти ні в якому разі не можна! Падайте на землю і катайтесь. Якщо одяг загорівся на іншій людині, накиньте на неї щось щільне, на кшталт пальта.

І обов’язково навчіть дітей цим правилам – це може врятувати їхнє життя!

Фото: lexinform.com.ua, 44.ua

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві на ходу загорілася автівка.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також