155 років з дня народження київського архітектора Городецького
Київський Гауді: найвідоміші будівлі Городецького
4 червня 2018 року виповнилося 155 років від дня народження знаменитого українського архітектора і мецената Владислава Городецького.
Майбутній архітектор народився в сім’ї польського шляхтича Владислава Городецького-старшого в селі Шолудьки (нинішня Вінницька область). Після закінчення реального училища Святого Павла в Одесі та Імператорської академії мистецтв у Петербурзі Городецький переїхав до Києва, де прожив 30 років.
Майстер спроектував і побудував безліч будівель. У данину пам’яті видатного зодчого вулицю в центрі Києва, на якій стоять побудовані за його кресленнями будинки, де він жив, названа ім’ям Архітектора Городецького.
Будинок з химерами, що стоїть на вул. Банковій, є візитною карткою архітектора та його улюбленого міста. Вважається найвидатнішим творінням Городецького.
Миколаївський костел на Великій Васильківській, 77. Над проектом Городецький прауював у парі з не менш відомим архітектором С. Валовським.
Караїмська кенаса, збудована у мавританському стилі. Стоїть на Ярославовому Валу.
Одна із візитівок міста – Національний художній музей України. Розташований на вул. Грушевського, 6.
В колиньому готелі «Континенталь”» (нині – будівля на вул. Городецького, 5, де знаходиться Національна музична академія України ім. Чайковського) архітектор займався оформленням інтер’єрів.