П’ять років тому в Донецькому аеропорту, який обороняли українські бійці, остаточно впала диспетчерська вежа (ФОТО)

 

П’ять років тому в Донецькому аеропорту ім. Сергія Прокоф’єва, який українські бійці обороняли від російських найманців, остаточно впала диспетчерська вежа. Про пам’ятну для всіх українців дату нагадала волонтерка Юлія Дмитрова на своїй сторінці в Facebook.

«Кожного року, 13 січня, будемо пам’ятати не тільки Старий Новий рік, а й хлопців кіборгів. У цей день, в 2015–му, рухнула диспетчерська вежа аеропорту, «очі» військових, і всі розуміли, що тримати оборону стало майже безглуздо, але вони залишилися до кінця. Хтось залишився там назавжди, хтось досі бореться з ПТСР. З цього дня почався зворотний відлік оборони ДАП», – написала вона.

Хочеш новин без цензури? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Саме в ці січневі дні п’ять років тому розпочалися найжорстокіші бої за Донецький аеропорт. 13 січня, після кількох місяців обстрілів, була остаточно зруйнована диспетчерська вежа, на якій майорів український прапор.

Світлини захисників ДАПу та майже вщент зруйнованого літовища оприлюднив сайт bbc.com. Їхній автор – Руслан Боровик («Багдад»), боєць окремого 90-го аеромобільного батальйону при 95-й бригаді. Він брав участь у боях в ДАПі в листопаді та грудні 2014–го року. Пізніше боєць видав книгу «ДАП» за допомогою фотографа Романа Ніколаєва та волонтерів з «Народного тилу».

Оборона ДАПу тривала 242 дні. За офіційними даними, за цей час загинуло більше 200 українських бійців, пів тисячі отримали поранення.

Бої за ДАП стали символом незламності та бойового духу українських військовослужбовців і добровольців, яких назвали «кіборгами».

Фото:Facebook/Юлія Дмитрова, Повернись живим, bbc.com

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві віддали шану загиблим на Донбасі нацгвардійцям.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також