Влада Борисполя розірвала договір на створення Генплану міста

 

Влада Борисполя розірвала договір на створення Генплану міста і оголосила новий тендер

Незважаючи на відсутність законних підстав, влада міста не залишає спроб розробити новий Генплан для свого міста. Минулого тижня Управління містобудування та архітектури Бориспільської міськради оголосило тендер на його створення. А раніше підписаний договір на створення генплану Борисполя з компанією великого забудовника – ТОВ «Бюро Раден» – влада скасувала, визнавши, що уклали його незаконно.

Як стало відомо з оголошення електронної системи державних закупівель Prozorro, 17 серпня 2018 року Управління містобудування та архітектури Бориспільської міськради оголосило тендер на розробку Генерального плану Борисполя Київської області. Очікувана вартість закупівлі становить 1,48 млн гривень.

За умовами технічного завдання, підрядник повинен проаналізувати нинішній стан території міста, визначити недоліки та переваги в її використанні і позначити головні проблеми інженерно-транспортної інфраструктури. Потім необхідно визначити ресурсний потенціал Борисполя, і на підставі цієї інформації – підготувати прогноз його соціально-економічного та інвестиційного розвитку. На завершення підрядник повинен розробити модель територіального розвитку міста, в якій передбачити резервування території для містобудівних потреб.

Також переможець тендеру повинен буде підготувати план зонування території Борисполя з урахуванням червоних ліній, передбачених Генпланом. Цей документ повинен містити містобудівна регламент з визначенням видів допустимого використання тих чи інших ділянок в місті.

Всі перераховані вище роботи необхідно виконати до 1 червня 2019 року. Втім, для учасників тендера, які запропонують впоратися із завданням в менший термін, це стане перевагою. Крім вартості робіт, одним з важливих критеріїв для відбору переможця замовник визначив тривалість виконання послуги (питома вага цього параметра при визначенні переможця  10%).

Оскаржити умови закупівлі можна до 31 серпня 2018 року, а подати тендерну пропозицію – до 4 вересня. Аукціон запланований на 5 вересня цього року.

Відзначимо, що це вже друга спроба Управління містобудування та архітектури Бориспільської міськради закупити послугу з розробки нового Генплану для свого міста. В перший раз міська влада Борисполя замовила цю послугу взагалі без тендеру, лише опублікувавши звіт про укладений договір. При цьому, в підрядники обрали компанію, пов’язану з великим столичним забудовником – «Бюро Раден». Договір про співпрацю з цим підрядником Управління містобудування та архітектури Бориспільської міськради підписало 10 серпня цього року. Однак, через тиждень замовник оголосив про розірвання зазначеної угоди, аргументувавши це тим, що, згідно з п. 1 ст. 2 і ст. 12 Закону «Про державні закупівлі», закупівлі послуг в сфері містобудування (зокрема – послуг з розробки генерального плану) повинні проводитися шляхом відкритих торгів.

Втім, чому Управління містобудування та архітектури Бориспільської міськради взагалі вирішило розробляти генплан, якщо у Борисполя є діючий – незрозуміло. Згідно з українським законодавством, в діючі генплани можна лише вносити зміни раз в 5 років, але не розробляти новий з нуля.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також