В Ірпіні на місці запланованої триповерхової школи будують висотку

Громадськість Ірпеня обурена тим, що на заплаві річки Ірпінь збільшується поверховість комунальної школи

Її будівництво ще в середині липня анонсував як триповерховий будинок на 900 учнів на своїй сторінці в Facebook Дмитро Христюк, на той час заступник мера.

Люди впевнені, що на земельній ділянці в 3,426 га під кадастровим номером 3210900000: 01: 170: +1125 по провулку Озерному, 21-б зводять новий житловий комплекс так, як висотність будівлі вже налічує 10 поверхів і, судячи з усього, це ще не межа.

Днями на будівельному майданчику з’явився ще один кран, і вже добре видно, що поряд з першим будинком зводять ще й другий, де йде будівництво четвертого поверху.

«Кранів вже два, так що і шкіл, схоже, дві буде», – з іронією над відповідною фотографією будівництва написала в Facebook-групі Ірпінь Daily / Ірпінь Михайлина Скорик.

Тим часом, жителька Ірпеня Мар’яна Неведова розповіла, що в місті вже зняли всі білборди з інформацією про будівництво школи. «Нам «замилили» школою очі для того, щоб ми з початком будівельних робіт не опиралися будівництву біля річки, адже ще одна школа місту дуже потрібна. Зараз ті школи, що є, сильно переповнені. За офіційною інформацією, близько 2 тисяч дітей переповнюють навчальні заклади, ще стільки ж потребує додаткових місць в садках», – говорить вона.

У той же час, як показало прийняте 6 листопада цього року судове рішення Ірпінського міського суду, яким було знято накладений цим же судом на початку 2018 року арешт з земельної ділянки, на якій ведеться будівництво «школи», сама земельна ділянка знаходиться в приватній власності. Таким чином, як на приватній ділянці могло плануватися будівництво комунального закладу – питання відкрите, адже закон це забороняє. Ще одне питання: як взагалі могли вестися якісь будівельні роботи на землі, яка перебувала під арештом і на яку, згідно із законом, накладена заборона відчуження, користування і розпорядження?

Про те, що школу на зазначеній земельній ділянці, насправді, ніхто і не збирався будувати «виплило» з офіційних відповідей на запити громадських об’єднань. Так, у Київській ОДА повідомили, що у них відсутня інформація про будівництво школи на заплаві річки Ірпінь. У виконавчому комітеті Ірпінської міської ради також заявили, що не є замовником будівництва школи і не володіють тут будь-якою інформацією. Ніякої школи на даній території немає і в Генплані міста.

«Не хвилюватися – школа буде», – закликала на своїй сторінці в Facebook і. о. міського голови Анастасія Попсуй. – «На те, щоб її побудувати, потрібен час. Але орієнтовно її відкриття буде в 2020 році».

За словами Анастасії Попсуй, школу будує приватна особа на приватній території і від цього жителі Ірпеня тільки виграють, тому що бюджетні кошти не витрачаються. «Нюанси з документами залагоджує забудовник», – повідомила чиновниця в соцмережі.

Тим часом, хто саме є приватною особою і веде будівництво по Озерному провулку, 21-б, також залишається загадкою. Паспорти будівництва на об’єкті немає. За неофіційною інформацією, будівництво веде СГ «Синергія».

У той же час, експерти-екологи кажуть, що будівництво будь-якої споруди на даній ділянці є небезпечним, так як вона займає територію між двома каналами меліоративної системи. Таким чином, згідно з проведеною експертизою, існує великий ризик того, що через постійні підтоплення може зруйнуватися фундамент майбутньої будівлі, незалежно від самої міцності цього фундаменту. Надалі це може привести до руйнування самих споруд, в результаті чого можуть постраждати люди. Крім цього, експерти вказують ще й на що залягають тут шари торфу, які можуть не дуже доречну тут здатність горіти і провалюватися.

Самі жителі Ірпеня обіцяють проводити регулярні акції протесту з тим, щоб зупинити будівництво по провулку Озерному, 21-б.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також