У селі на Васильківщині відкрилась сучасна амбулаторія

Новий медзаклад обладнаний за останнім словом техніки, тож, за словами місцевих жителів, тепер їм не треба їздити до лікаря в район за десятки кілометрів.

Якісне медичне обслуговування відтепер доступне і для жителів села Плесецьке Васильківського району. Свої двері тут відкрила новенька амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яку відбудували практично з нуля. Сучасна будівля медзакладу на 550кв.м з євроремонтом, гарними меблями, просторими світлими кабінетами та палатами денного стаціонару розрахована на чотири тисячі жителів сіл Плесецьке, Дзвінкове та Перевіз. Амбулаторія обладнана за останнім словом техніки, тож, за словами місцевих жителів, відтепер у них є справжня «лікарня» європейського рівня.

Минулого тижня сюди приїжджали вузькопрофільні спеціалісти (хірург, кардіолог, ендокринолог, окуліст та інші), щоб абсолютно безкоштовно проконсультувати людей і провести діагностику. Оглянути новеньку амбулаторію разом з керівництвом району приїхав і народний депутат Ігор Кононенко.

«Побачене просто вражає. Коли я тільки почав опікуватися проблемами Київщини, пам’ятаю, як до мене звернулися люди з проханням про допомогу. Бо, наприклад, одна літня пані, яка проживає тут, у Плесецькому, торік перенесла операцію на серці та була змушена викликати лікаря до себе додому, бо не мала змоги їздити в район. А один такий особистий приїзд кардіолога коштує не одну сотню гривень»,  – розповідає Ігор Кононенко.

Тепер у Плесецьку амбулаторію регулярно приїздять вузькопрофільні спеціалісти, тож людям більше не треба витрачати час і гроші на виклик лікаря додому або на поїздки в районну лікарню. «На постійній основі у нас працює два сімейних лікарі та гінеколог. Раніше, наприклад, вагітні жінки їздили аж у Калинівку або Васильків, а тепер все буде на місці. Соромно згадати, але ще торік старе приміщення нам доводилося опалювали дровами. Ходімо, я вам його покажу», – запрошує головний лікар Плесецької амбулаторії Катерина Марушко.

Стара будівля медзакладу знаходиться відразу за рогом.

З новенькою навіть не порівняти: дах похилився, фарба на стінах облущилась, тільки миші, жартує Катерина Марушко, не бігають. Поки тут ще приймає пацієнтів стоматолог. Але згодом, як і всі інші лікарі, він «переїде» до нового приміщення, де, до речі, встановлено два електричні котли, тому дрова вже в минулому.

На відбудову амбулаторії з державного бюджету виділили 6 млн грн. Це величезні кошти, проте і цього було замало. Не було грошей елементарно на те, щоб замовити проект нової будівлі амбулаторії та закупити життєво необхідне діагностичне обладнання, щоб люди не їхали на просте УЗД в район.

За сприяння Ігоря Кононенка вдалося домогтися, щоб до бюджету села направили 1,3 млн грн субвенції з Фонду соціально-економічного розвитку, які витратили виключно на потреби медзакладу.

Тепер у селі Плесецьке є новенька амбулаторія, якій може позаздрити навіть район, а люди мають змогу отримувати якісну медичну допомогу за місцем проживання

«Васильківський район – пілотний щодо реалізації медичної реформи, яка, нагадаю, почала впроваджуватися лише в січні. Але, не дивлячись на це, в Плесецькому вже є новенька амбулаторія. Ви й не уявляєте, як цьому вдячні місцеві жителі. Кажуть, що це справжня «лікарня» європейського рівня. Тепер людям більше не треба їздити за десятки кілометрів до лікаря чи викликали спеціаліста додому, що коштує недешево. На прикладі Плесецької амбулаторії ми можемо констатувати, що медична допомога насправді стала ближчою та доступнішою для людей», – підсумовує Ігор Кононенко.

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також