У Києві на реєстрацію тварин можуть витратити 2 мільйони

У Києві з квітня місяця запустили пілотний реєстр домашніх тварин

На розробку системи витратили 389 тис. грн. Через півроку систему вирішили вдосконалити. 13 листопада пройде аукціон в тендері на модернізацію і розширення функціоналу реєстру домашніх тварин. Організатор конкурсу – КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр». Відомство на вдосконалення системи готове витратити більше 2 млн гривень.

Сьогодні доступ до реєстру мають тільки зареєстровані користувачі. Для того, щоб увійти на сайт, потрібно ввести логін і пароль. Зараз є два рівня доступу:

  • перший – призначений для користувача (для власників та опікунів тварин);
  • другий – адміністративний, доступний адміністратору системи, реєстратору тварин, ветеринарам та поліцейським.

Згідно з технічним завданням, після модернізації система буде доступна на платформах Windows, IOS і Android. Тобто система буде доступна на стаціонарних комп’ютерах, ноутбуках, планшетах і смартфонах. Після модернізації будь-який бажаючий зможе відвідати сайт в режимі «гість».

У користувачів першого рівня доступу буде свій профіль, в якому можна побачити, які тварини на нього зареєстровані і подивитися свої повідомлення. У цьому акаунті можна повідомити про зникнення свого вихованця або про знайдену чужу тварину. Для того щоб тварину швидше знайшли, її має буде ідентифікуваною за допомогою QR-коду, який буде на жетоні.

Також в цьому профілі буде можливість повідомити про передачу тварини іншому хазяїну, про вивезення його за кордон або смерть. Крім того, такий користувач може дивитися дошку оголошень, прочитати інформацію про проект та відповіді на актуальні питання.

Для користувачів другого рівня будуть доступні реєстри користувачів і тварин, переліки звітів і довідок, журнали дій і змін даних. Крім цього, адміністратор сайту при необхідності зможе заблокувати користувача.

У базі хочуть зробити архівний реєстр тварин, до якого вноситимуть померлих тварин або вивезених за кордон. Це дозволить вести статистику з приводу причин смерті, а також кількості померлих або вивезених.

У кожної тварини буде своя електронна картка. У неї буде унікальний номер, буде вказано статус: бездомний або хазяйський. Також в ній будуть вказані дані опікуна або власника: ПІБ, телефон та e-mail. Не обійдеться без паспортних даних. У документі буде фото тварини, ім’я в оригіналі і на латині, вид тварини, стерилізований чи ні, порода, стать вік, забарвлення, тип шерсті, особливі прикмети. Також адреса проживання тварини і дані про реєстрацію в системі. Крім цього, у картці буде інформація про всі ветеринарні заходи та правопорушення тварини, наприклад, напади на людей.

Реєстрацію домашніх тварин хочуть впровадити на законодавчому рівні по всій Україні. Відповідний законопроект вже лежить у Верховній Раді.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також