У четвер вчителі Києва проведуть акцію протесту під Кабміном

Вони обурені тим, що в проекті держбюджету на 2019 рік не передбачено значного підвищення оплати їх праці

Працівники сфери освіти готові продовжити протести, якщо влада їх не почує. Про це стало відомо з резолюції загальних зборів голів первинних профспілкових організацій закладів освіти Києва.

Згідно з документом, проект держбюджету на 2019 рік має бути спрямованим, в першу чергу, на підвищення статусу і рівня соціального захисту вихователя, вчителя, викладача. Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України послідовно наполягає на підвищенні рівня оплати праці педагогів. Тим часом, в представленому урядом проекті держбюджету відсутнє істотне підвищення оплати праці педагогів.

Відзначається, що всі принципові пропозиції профспілок про розміри заробітної плати, стипендій та основних соціальних гарантій влада не враховує.

За даними Департаменту освіти і науки Київської міськдержадміністрації, для забезпечення виплати в повному обсязі заробітної плати працівникам установ загальної середньої освіти у вересні-грудні 2018 року необхідно додатково 865 млн гривень. Така ситуація виникла внаслідок недостатнього фінансування освітньої субвенції з держбюджету місцевому бюджету.

У зв’язку з цим представники сфери освіти столиці прийняли рішення провести 4 жовтня мирну громадську акцію протесту біля Кабінету міністрів. В разі ігнорування вимог педагоги мають намір продовжувати активні протестні дії і підписати меморандум про співпрацю з усіма фракціями Верховної Ради. Також вони мають намір звертатися в суди.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також