Протест під Кабміном: під прицілом парк «Крістерова Гірка»

Активісти, які виступають проти забудови земельної ділянки на вулиці Вишгородській, 47, в черговий раз вийшли з протестом під Кабмін

Цей проект будівництва ЖК займає 1,09 га парку «Крістерова Гірка», де росте чотирьохсотрічний дуб, каштани, яким більше 150 років і багато екзотичних дерев.

Вищезгадану ділянку Київрада віддала в оренду на 5 років під будівництво, експлуатацію та обслуговування житлового будинку з об’єктами соціально-суспільного призначення і підземним паркінгом ще на початку 2007-го року «Київському будівельному підприємству №3». В середині липня 2012-го та ж Київрада продовжила оренду ділянки до 29 травня 2022 року, але вже для ТОВ «Будінвест КМ», яке в договорі оренди земельної ділянки «хитро» замінило «Київське будівельне підприємство №3».

На сьогодні забудовникові, незважаючи на силові протистояння, які час від часу виникали на території, відведеній під забудову ЖК, вдалося вирубати більше 300 дерев. Як повідомили після обстеження території будівництва фахівці Управління екології та природних ресурсів, було знищено близько 30 дерев, які за договором з екологами забудовник повинен був зберегти.

Тепер активісти групи з порятунку ділянки від забудови намагаються не дозволити забудовнику вирізати унікальний акацієвий гай, який в його документах значиться як «дика поросль». Співорганізатор групи Олег Кочерга каже, що акацієвий гай просто зобов’язаний стати частиною парку «Крістерова Гірка».

Крім того, що метою активістів є порятунок зеленої зони, вони говорять ще й про запобігання екологічної катастрофи, яку може спровокувати будівництво ЖК.

«Безпосередньо біля території, захопленої забудовником, знаходиться Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України, раніше відомий як Інститут хлору. Навколо нього повинна бути захисна зона довжиною в 30 метрів, яка ні в якому разі не може бути забудована», – кажуть активісти.

Тим часом петиція киян з вимогою зупинити забудовника від вирубки парку, яка набрала потрібні для розгляду столичною владою 10 тис. голосів, тепер знаходиться в роботі у відповідних органах КМДА і комісіях Київради.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також