Подорожчання маршруток в передмісті Києва: люди вийшли на протест

 

Пасажири вимагають розібратися з перевізниками, які завищують вартість проїзду

Проти подорожчання проїзду протестували в Києві пасажири приміських маршруток. Вартість виросла на кілька гривень. Мешканці передмістя столиці вимагали від обласної адміністрації втрутитися в ситуацію і вплинути на перевізників.

Так, днями доїхати до Києва з передмістя стало відчутно дорожче. Щоб дістатися, скажімо, з Вишневого, треба заплатити вже не 15, а 18 гривень. А вартість проїзду з далекої Таращі зросла на 20 гривень – до 135. Подорожчали практично всі напрямки.

«Вони підвищують буквально щомісяця так – на гривню, непомітно, на дві гривні. Ми говоримо про те, щоб були прозорі ціни і були нормальні умови. Щоб ми розуміли, за що платимо», – говорить мешканка Вишгорода.

Одно з чоловіків на мітингу – з Таращі, працював механіком в столиці. Але змушений був звільнитися: щоб дістатися на роботу і назад, платити тепер маі би щодня на 40 гривень більше.

«Якщо тільки на проїзд йде з бюджету 25-30 відсотків, то це дуже великі суми виходять. В зв’язку з цим з підвищенням тарифів, наприклад, починається вже пошук інших робіт, які були б не пов’язані з переїздами. Це теж, знаєте,не просто, в даний час знайти роботу досить проблематично», – пояснює він.

Проїзд з Борисполя до найближчої станції столичного метро на різних маршрутах подорожчав на 4 і 7 гривень. Але зайти в маршрутки страшно, розповідає тамтешній житель та додає: люди змушені шукати водіїв на попутках – так дешевше.

«Для людей умов немає. Пічки не працюють – взимку холодно. Автобуси набивають людей, як оселедців у консервну банку. Велика частина населення міста Бориспіль пересіли на попутки», – говорить один з бориспільчан.

А жителі Бучі, Ірпеня, Ворзеля і Бородянки пересідають з маршруток на електрички, які майже вполовину дешевше. Але потрапити на них не завжди вдається.

Мітингувальники створили ініціативну групу і вимагали, щоб обласна влада змусила перевізників переглянути ціни. У Київській облдержадміністрації кажуть: готують звернення до перевізників з вимогою повернути тарифи на проїзд до попереднього рівня. Власникам маршрутів в Києво-Святошинському районі такі листи вже направили і чекають реакції.

«Їм дається термін сім днів, щоб привести тарифи у відповідність. Якщо вони цього не зроблять, то після цього ми маємо право розірвати договір в односторонньому порядку. Але вибачте, ми ж усі цивілізовані люди. Є договір. Не можна так: сьогодні ось я підписав, а завтра взяв і розірвав. Повинна пройти певна процедура», – пояснює Юрій Чередниченко, начальник управління інфраструктури Київської облдержадміністрації.

Мітингувальники вимагають, щоб знизити ціни змусили всіх приміських перевізників. І наступного вівторка готуються знову відстоювати свої вимоги на зустрічі з обласною владою. Якщо ж до них не дослухаються – обіцяють переходити до більш радикальних дій.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також