Павло Климець пропонує переносити підприємства з Києва в область

В рамках Київської агломерації великі перспективи має перенос підприємств зі столиці в інші місцеві громади і створення там вільних економічних зон (ВЕЗ)

Про це повідомив керівник громадської організації «Інститут вільних економічних зон» Павло Климець.

Ще 21 грудня 2017 року Київрада ухвалила рішення №1045 / 4052 «Про ініціювання створення місцевої асоціації Київська агломерація». Крім того, в новій редакції Стратегії розвитку Києва до 2025 року, в тому числі, є такі кроки:

  • активізація підготовки пропозицій і проектів законодавчих актів з розробки механізмів підтримки точок зростання (в т.ч. системи преференцій і пільг, зокрема зниження розміру податку на землю, вільні зони і т.д.);
  • спрощення процедур інвестування в різні сфери життєдіяльності / економіки міста;
  • оптимізація територіального розміщення промислових підприємств (в т.ч. винесення за межі міста екологічно небезпечних підприємств).

«Це означає, що десь в київській мерії є перелік виробничих підприємств або промислових майданчиків, які готуються до виносу за межі столиці. А тим часом, десь в громадах за межами столиці є земля, але немає серйозних підприємств, які могли б стати якірними для старту створення індустріальних парків, наприклад», – сказав Павло Климець.

На його думку, Київ може профінансувати якісь додаткові кроки за те, що громада прийме таке підприємство.

«Ефективні переговори, робота з населенням – і столиця звільняється від промислового майданчика, а громада отримує можливості. Ми зараз направили в Київську міськдержадміністрацію (КМДА) листи з питаннями про перелік підприємств, які готуються до виносу. Паралельно з’ясовуємо, яка громада в Київській області готова теоретично прийняти підприємство і на його базі дати старт ІП, СЕЗ, ТПР. Все громади навколо Києва об’єднує одне – у них немає такого бюджету, як у столиці, і вони змушені шукати можливості його поповнювати для вирішення проблем, особливо – соціальної інфраструктури. Одночасно це допоможе розвантажити столицю – робота за місцем проживання дозволить людям працювати без поїздок до Києва», – сказав Павло Климець

Так само він повідомив, що особисто йому СЕЗ не потрібна, і що за часів прем’єрства Юхима Звягільського в 1994 році постановою Кабміну №167 було схвалено Концепцію створення спеціальних (вільних) економічних зон в Україні.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також