Навпроти Лисої гори в Києві планують зберігати небезпечні відходи

 

Через дорогу від парку «Лиса гора» в Києві може з’явитися склад відходів

Там планують зберігати відходи I-III класу небезпеки. До них відносять солі свинцю, талій, полоній, ціаніди, хлор і фосфати.

15 серпня на сайті Мінекології України з’явилося повідомлення про обладнання складу для зберігання небезпечних відходів в Голосіївському районі Києва по вул. Промисловій, 4. На гугл-карті видно, що через дорогу від цих будівель перебуває природний парк «Лиса гора». Ця територія отримала статус парку з 1982 року.

У складському приміщенні в 204 м кв. планують зберігати: гальванічний шлам (4 тонни), шлаки, в складі яких є мідь (5,3 тонни), відпрацьовані каталізатори (3,4 тонни), відходи з пластиком (5 тонн), шламові відходи з міддю (8 тонн), акумуляторні батареї (4,3 тонни).

У повідомленні говориться, що всі відходи приймаються упакованими відповідно до класу небезпеки. Відходи I класу небезпеки приймаються в сталевих бочках або контейнерах, відходи II класу – в поліетиленових мішках або пластмасових бочках, відходи III класу – в поліетиленових мішках. На складі працюватимуть 2 людини по 8 годин. Планується, що відходи будуть збирати на складі і далі передавати на утилізацію спеціалізованим підприємствам.

Нагадаємо, що всі відходи ділять на чотири класи небезпеки. Найбільш шкідливими вважаються відходи I класу небезпеки. До них відносять розчинні солі свинцю, талій, полоній. До високонебезпечних відходів II класу небезпеки відносять миш’як, натрій, хлор, формальдегід і ціаніди. До III класу небезпеки відносяться алюміній, залізо, мідь, нікель і фосфати. Відпрацьовані батареї, які планують зберігати на складі, відносять до II класу небезпеки. У них містяться кадмій, ртуть, свинець, сірчана кислота, а також небезпечний електроліт (розчин небезпечних кислот і лугів).

За даними підприємства, санітарно-захисна зона в 100 метрів буде витримана. Більш того, на сайті відомства йдеться, що ні грунт, ні вода, ні повітря від роботи складу не постраждають, натомість робота такого підприємства дозволить очистити місто від відходів.

До 12 вересня кияни можуть подати свої скарги і пропозиції щодо роботи такого сховища. Якщо зауважень не буде, то міністерство узгоджує роботу складу на їх умовах. Звертатися із зауваженнями можна поштою: 03035, Міністерство екології та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, відділ оцінки впливу на навколишнє середовище. Писати електронкою: [email protected], або дзвонити: т. (044) 206-20-89, (044) 206-31-40, контактна особа – Марина Олександрівна Шимкус.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також