Нацбанк вводить в обіг нові монети

 

З 5 травня НБУ вводить в обіг нову монету номіналом 5 гривень, присвячену увічненню пам’яті та перемозі в Другій світовій війні, яка тривала шість років, повідомляє пресслужба регулятора.

У Нацбанку відзначили, що значний внесок у перемогу над нацизмом зробила Україна та зазнала величезних людських і матеріальних втрат. За роки війни загинуло майже 9-10 млн українців.

Монету з рифленим гуртом діаметром 35 мм викарбували з нейзильберу. Категорія якості – спеціальний анциркулейтед. Тираж випуску – 40 тис. монет.

Вгорі аверсу монети на дзеркальному тлі під малим гербом України розміщено напис: “75 років перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”. Зліва на матовому тлі: 2020 / Україна / 5 гривень.

Внизу на дзеркальному тлі зображено голуб, який тримає оливкову гілочку – символ свободи, миру та перемоги. Справа внизу розміщено логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: вертикальний колючий дріт, який умовно ділить площину на військову та мирну. Зліва потріскані, рвані краї символізують напруження, тривогу, біль, а на її тлі – напис “тисячу дев’ятсот тридцять дев’ять”.

На мирній частини, яка знаходиться праворуч, колючий дріт проростає листям, а на ньому – напис “1945”. Ця частина монети символізує відродження та продовження життя.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що нацполіція штурмувала квартиру підозрюваного в нападах на людей.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також