Київщина лідирує у використанні енергії сонця

 

За перші три місяці поточного року ще 543 приватних домогосподарств встановили сонячні панелі

Це майже втричі більше у порівнянні із аналогічним періодом минулого року, коли на «сонячну електроенергію» перейшли 200 родин. Таким чином, в Україні, станом на 01.04.2018 р., вже 3553 домогосподарства генерують електроенергію з енергії сонця.

Загальна потужність сонячних панелей, встановлених домогосподарствами, складає 63 МВт. Сума інвестицій склала понад 64 млн євро.

– Цікавість населення до сонячних панелей пояснюється вигідним та прив’язаним до курсу євро «зеленим» тарифом. Відповідний Закон України від 4 червня 2015 р. № 514-VIII розроблено спільно з Держенергоефективності та прийнято Парламентом, – пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Завдяки удосконаленому та зафіксованому до курсу євро «зеленому» тарифу домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і відносно швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції.

За кількістю будинкових СЕС лідирує Київська область: тут на початок квітня нараховувалось 517 «сонячних» домогосподарств. У Києві ж таких об’єктів нараховувається 61.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також