Ігор Кононенко: «Не втомлююся повторювати: соціальні успіхи можливі лише у співпраці»

 

Під час поїздки народного депутата Ігоря Кононенка по селах Обухівщини виявилося, що більшість сільських шкіл мають проблеми з підготовкою до початку нового навчального року.

І якщо з підвищенням кваліфікації вчителів перших класів ситуація загалом позитивна, то із забезпеченням обладнанням виникла затримка.
Виявилося, що причина непідготовленості шкіл до 1 вересня криється не у зволіканні державної, а районної влади. Держава кошти виділила, тож у більшості районів столичного регіону закупівля необхідного обладнання йде непоганими темпами. А в Обухівському районі питання досі не вирішене.
Від внутрішніх чвар між райдержадміністрацією та райрадою постраждали не лише школи, а ще й безліч соціальних проектів району.

Кризу влади районного масштабу необхідно вирішувати. За цю нелегку справу взявся Ігор Кононенко. Він користується особливою повагою серед земляків, тому може виступити справедливим арбітром у перемовинах представників місцевої влади. Також дуже важливо нагадати: Кононенко завжди вважав, що місцева влада має бути поза політикою.

«Неважливо, до якої партії належить представник місцевої влади, головне, щоб кожен опікувався інтересами своїх земляків», – наголошує часто Ігор Кононенко.

Він упевнений, що місцева влада має в першу чергу відображати інтереси своєї громади. Чи то йдеться про місто, село або район. Натомість керівництво Обухівщини протягом поточного року продемонструвало, якої шкоди можуть нанести району чвари між гілками місцевої влади. У результаті з вини райради та очільника адміністрації залишилися недофінансованими проекти, хоча кошти на них є!

Ігор Кононенко дуже шкодує, що місцеві чвари не дали можливості використати його депутатські повноваження на користь Обухівщини. Для сусіднього Васильківського району, де райрада та райдержадміністрація співпрацюють злагоджено, Кононенку вдалося додатково виділити 20 мільйонів на школи, дитячі садки, ремонт медичних закладів тощо. Аналогічно він сподівався допомогти й Обухівщині. Але амбіції окремих членів райради призвели до того, що навіть виділені державою десятки мільйонів не були розподілені.
Що робити далі? Кононенко бачить вихід у деполітизації місцевої влади. На його думку, неважливо, до якої партії належить представник громади. Важливо, щоб усі мислячі депутати об’єдналися навколо однієї ідеї: процвітання Обухівського району.
Ігор Кононенко сподівається, що йому вдасться виступити об’єднуючою силою всіх справжніх патріотів краю і обидві гілки місцевої влади запрацюють злагоджено.
Окрім загальної районної проблеми, опікується народний депутат і конкретними в кожному населеному пункті.

Від нього часто можна почути: «Не втомлююся повторювати: наші з вами соціальні успіхи можливі лише у співпраці».

Витачів

Село Витачів має настільки малий бюджет, що навіть на проекти не вистачає, що вже говорити про реалізацію об’єктів соціальної сфери.


Отож Кононенко пообіцяв посприяти виділенню коштів у цьому році на проект дороги і щиро зазначив, що будувати до наступної весни вже не доведеться, адже прокладка доріг у дощ та холод – закопування грошей у землю. Такі «швидкорозчинні» дороги зійдуть разом зі снігом. «Тож цього року разом з вами, – звернувся він до громади, – робимо бюджет, а далі будемо просуватися крок за кроком».

Трипілля

Село Трипілля відоме на всю країну та за її межами. Адже воно вважається «столицею» прадавньої трипільської культури. Але із сучасним осередком культури в селі погано: клуб напівзруйнований. Та попри важкі умови місцеві ентузіасти продовжують розвивати самодіяльність. І досягли такого високого рівня, що регулярно стають лауреатами національних фестивалів і конкурсів.

До речі, в селі склалася показова ситуація: сільському голові було оголошено про недовіру, тому його обов’язки виконує секретар Трипільської ради. Це один з прикладів того, на що звертає увагу Ігор Кононенко. У громади є важелі впливу на свою обрану владу. Люди мають право владу контролювати, а за необхідності – відкликати своїх депутатів чи висловити недовіру місцевому керівництву, в разі якщо вони не виправдовують довіри громади.

Долина

Село Долина – приклад гарної співпраці громади й голови села. Михайло Письменний – один з найпередовіших представників місцевих керівників нової формації. Тому коли долинці говорили про проблему, то разом із головою відразу пропонували й рішення. Жителі села дуже незадоволені перевізником, який порушує всі правила безпеки перевезень та ще й бере за проїзд у брудній маршрутці 38 гривень. Отож голова разом із односельцями хоче запустити новий маршрут до свого села, бо має для цього ресурси. А Ігор Кононенко пообіцяв допомогти щодо організації такого маршруту.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також