Вартість оренди квартири в Києві та інших регіонах

За час карантину оренда квартир в Україні сильно просіла в ціні: частина людей поїхала на період обмежень, частина змушена була відмовитися від колишнього рівня комфорту й обрати житло меншої площі. Але зі скасуванням жорстких обмежень у Києві та деяких регіонах вартість оренди почала зростати, а сегмент відновлюватися. Про це пише budport.com.ua.

Державна служба статистики повідомила, що за час карантину орендна плата в деяких регіонах України істотно знизилася. Найбільше падіння, згідно з інформацією державних аналітиків, спостерігалося в Одесі – з 5 354 грн за 1-кімнатну квартиру в лютому до 4 979 грн у травні, що дорівнює 7%.

На другому місці Вінниця – 3 736 грн проти 3 623 грн (-3%). А ось Київ, судячи з оприлюднених даних, втратив лише 1,9% лютневого цінника, і середня вартість оренди 1-кімнатної квартири у травні тут становила 7 309 грн.

Однак, за словами фахівців у сфері нерухомості, насправді ситуація виглядає дещо інакше. Київський ринок оренди житла просів за період карантину наполовину, розповідає рієлтор Сергій Семаков. Йдеться передусім про падіння попиту і, відповідно, просідання угод.

Частина квартирантів роз’їхалася на період карантину, і вже до кінця березня були непоодинокі випадки розірвання договорів оренди через невизначеність ситуації. Відсоток тих, хто одразу ж відмовився від винаймання житла, невеликий – десь приблизно 4-6% загального обсягу, але пізніше відмови посипалися через інші чинники: небажання власників іти на поступки, погоджуватися на орендні канікули або розстрочку платежів, а також через погіршення фінансових справ у людей. Часто змінювали центральний і навколоцентральні райони на Святошинський, Дніпровський, Виноградар, – ділиться спостереженнями фахівець з оренди нерухомості.

Водночас середній чек за період карантину, за словами Семакова, по ринку знизився на 15%.

Найбільше подешевшали великогабаритні однокімнатні квартири підвищеного рівня комфорту в Подільському, Шевченківському, Солом’янському районах. Якщо раніше за них просили від 13,5 тис. грн, то зараз багато власників опустили цінник до 11,5 тис., – наводить цифри рієлтор.

За словами Семакова, зараз ніхто не може прогнозувати, що в серпні з настанням нового сезону (приїзд до Києва студентів, фахівців і робітників з інших областей – гарячий період для ринку) ситуація зміниться. Адже ситуація з коронавірусом є досить непередбачуваною.

Наразі, за даними Інги Осмах, незалежного київського рієлтора, середня вартість оренди 1-кімнатних квартир у Києві становить від 9 тис. грн. Це квартири з відносно свіжим, гарним ремонтом, набором базової побутової техніки, зручною транспортною розв’язкою.

Є, звичайно, варіанти й дешевше – у межах 6,5-7,5 тис. грн, але це панельні будинки, віддалені райони, не завжди хороші побутові умови, – попереджає експерт.

Двокімнатні варіанти потрібно шукати, маючи в кишені не менш як 11,5-12 тис. грн. До речі, у цьому сегменті, як порівняти з минулим місяцем, ціна практично не змінилася. І загалом за період карантину падіння було на рівні 5-7%.

Трикімнатні квартири зараз подорожчали, бо люди повертаються й починають шукати житло у складчину, щоб було дешевше. Зараз мінімальний бюджет на нормальну 3-кімнатну квартиру в спальному районі – від 14,5-15 тис. грн, – розповідає Осмах.

Виходить, що за місяць у Києві істотних змін у ціні не сталося, хіба що завжди ліквідні однокімнатні та трикімнатні квартири стали потроху відвойовувати позиції і з послабленням карантину намітився незначне підвищення вартості.

Цікаво, що в Одесі, якій Держстат приписав найбільше падіння вартості однокімнатних квартир, з послабленням карантину фіксують відкат ціни в середньому на 30% – народ масово поїхав освоювати внутрішній туризм, розігріваючи ринок.

Оренда 1-кімнатної квартири подобово в Одесі поруч з морем коштує в середньому від 1,2 тис. грн, а якщо у віддалених районах на околиці, то 600-800 грн. Ще у квітні можна було знайти студії в центрі з відмінним ремонтом за 800 грн, бо всі сиділи та боялися, що нас закриють в областях і залишать без відпочивальників, – розповідає Марина Булах, одеський рієлтор.

Винайняти однокімнатну квартиру в Одесі на тривалий строк можна від 7,5 тис. грн на місяць. Але за хороші варіанти можна віддати й 10-12 тис. грн.

У Львові, судячи з усього, спостерігається така ж ситуація. Ринок подобової оренди квартир відновлюється досить активно, зростає й ціна довгострокового найму. В інших регіонах такого відносно прозорого ринку оренди, на жаль, немає.

Опитані  експерти впевнені, що ринок оренди житла в Україні зараз повільно, але впевнено починає відновлюватися. На руку всім грає розвиток внутрішнього туризму, що збільшить попит на добову оренду квартир. Це ще один дохідний сегмент, який може дуже виручити власників нерухомості в нинішніх умовах.

Говорити про якийсь відкат назад або тим більше зростання цін взагалі не доводиться. Зараз усе дуже залежить від епідеміологічної ситуації та економічного добробуту орендарів, адже власники можуть хоч тричі підіймати цінник, але який сенс, якщо ринок спорожнів, – резюмує Семаков.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що проти двох київських закладів відкрили кримінальні справи.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.