Під Києвом побудована найбільша в Україні дахова СЕС

У Переяслав-Хмельницькому районі запрацювала найбільша в Україні покрівельна фотогальванічна електростанція «Студеніковська ФЕС».

Як повідомили в прес-службі Київської ОДА, покрівельна фотогальванічна електростанція «Студеніковська ФЕС» в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області забезпечить 150 тисяч домогосподарств області екологічно чистою електроенергією. Таким чином, сонячна електростанція буде поставляти приблизно 15 мільйонів кВт/год на рік.

Експерти вже зараз оцінюють її роботу як таку, що максимально відповідає всім стандартам та нормам ЄС: викиди CO2 в атмосферу при її роботі зменшаться на 15 тисяч тонн на рік. «Студеніковська ФЕС» потужністю 12,4 МВт побудована на дахах норкової ферми «Пелском». Подібних масштабних проектів не існує навіть в Європі.

Сонячні батареї не тільки забезпечать ферму та інші об’єкти електроенергією, а й додатково захистять тварин від високих температур, покращуючи добробут норки на фермі. Так, на підприємстві об’єднати фермерство і зелена енергетика.

Довідка: «Пелском» є фермою, яка працює за європейськими стандартами, бо пройшла неохідну сертифікацію WelFur. А WelFur є передовою програмою оцінки добробуту тварин третьою стороною, це означає, що до підприємства виставляються більш серйозні вимоги, ніж ті, що передбачені законодавством ЄС.


Раніше «Столичний регіон» розповідав про плани активістів щодо відновлення річки Либідь у столиці.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також