На Київщині запустили автоматичну фіксацію порушень ПДР (фото, відео)

 

В Україні з 1 червня о 00:01 мають запрацювати перші 50 відеокамер системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Як повідомили в МВС, камери встановлені в Києві та на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі відеокамери поступово встановлюватимуть по всій Україні.

На автомагістралях установка камер відбуватиметься коштом держави, в містах і ОТГ – коштом місцевих бюджетів. Місця встановлення камер будуть узгоджуватися з Департаментом патрульної поліції. Спочатку в автоматичному режимі фіксуватимуть тільки факти перевищення швидкості.

Поступово, вже цього року, система фіксуватиме й інші порушення ПДР – проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також встановлену для транспортних засобів заборону рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху, – заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він зазначив, що завдання автоматичної фіксації порушень ПДР – це суттєве зменшення загибелі та травмування українців на дорогах, оскільки в період Незалежності, з 1991 року на автодорогах України загинуло 175 тисяч 216 осіб. І приблизно 40% смертельних ДТП – результат саме перевищення швидкості.

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год (2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу “Каскад”, взагалі ДСТУ дозволена похибка для такої категорії пристроїв – до ± 3 км/год), – йдеться в повідомленні.

До відповідальності притягатимуть особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі “Електронний кабінет водія”); керівника юридичної особи, або визначену ним відповідальну службову особу; особу, яка ввезла авто на територію України (і громадянин України, й іноземець чи особа без громадянства).

При цьому наголошується, що персональні дані правопорушника поліцейський встановлює з відповідних реєстрів МВС, Мін’юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційної системи прикордонного контролю “Гарт-1”).

Автофіксація порушень ПДР: які розміри штрафів У МВС повідомили про розміри штрафів:

  • 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год;
  • 510 грн – за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали. Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті.

Якщо штраф не сплачено, то після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Якщо транспортним засобом користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), то постанова виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача – відповідальність несе належний користувач. Якщо ТЗ зареєстровано за юридичною особою – керівник юридичної особи.

Реквізити для сплати штрафу за порушення, які зафіксовані в автоматичному режимі відрізняються від реквізитів, які наразі встановлені для штрафів, які накладаються працівниками патрульної поліції за порушення ПДР.

Казначейством відкрито єдиний рахунок для оплати штрафів автофіксації. Реквізити для сплати штрафу є у кожній постанові і вони зазначені у відривній квитанції. Додатково їх буде опубліковано на офіційних веб-сайтах МВС або Нацполіції, – йдеться у повідомленні МВС.

Дізнатися про факт фіксації порушення можна:

  • за допомогою СМС-повідомлень або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву до МВС;
  • на офіційних сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову під час перетину кордону – іноземцям і особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що столичний вокзал відкрився для пасажирів.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також