«Київводоканал» не погодився зі статусом «найбільшого забруднювача»

    -

Новини Києва

КП «Київводоканал» прокоментував інформацію Державного агентства водних ресурсів щодо того, що підприємство очолює ТОП-100 найбільших забруднювачів за 2018-й рік. Коментар оприлюднений на офіційній сторінці «Київводоканалу».

«Враховуючи пильну увагу громадськості до діяльності Київводоканалу, вважаємо за необхідне надати роз’яснення щодо появи в ЗМІ складеного Державним агентством водних ресурсів України рейтингу «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів», в якому Київводоканал посідає перше місце», – говориться в інформації.

Спеціалісти «Київводоканалу» пояснили, що підприємство для приготування питної води забирає воду з поверхневих джерел, в тому числі з річки Дніпро, де вже міститься велика кількість шкідливих речовин. Крім того, концентрації деяких речовин у річковій води вищі, ніж аналогічні показники очищених стічних вод, що скидаються Бортницькою станцією аерації, споруди якої є застарілими, зношені на 70% і працюють на межі своїх можливостей.

Також підприємство наголосило на тому, що доволі часто стикається з проблемою неконтрольованих скидів промисловими підприємствами стоків без додержання Правил приймання стічних вод, а також забрудненою водою внаслідок використання населенням побутової хімії з великою кількістю фосфатів.

У «Київводоканалі» наголосили, що їм незрозуміло, за якими правилами складався рейтинг від Держагентства водних ресурсів, адже радянський СанПиН 4630-88 «Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения» скасований, а відповідні нові нормативи досі не затверджені Міністерством охорони здоров’я України.

«Тому вважаємо, що інформація, оприлюднена Держводагенством, наносить шкоду репутації Київводоканалу та безпідставно дискредитує підприємство, одним з головних принципів діяльності якого є захист навколишнього середовища», – йдеться на сайті «Київводоканалу».

Фото: vodokanal.kiev.ua


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що через будівництво в Деснянському районі Київ може залишитися без води.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також