Відпустка за один день: найцікавіші місця Київщини
Чого ми чекаємо від відпустки? Насамперед, нових вражень і відчуттів. І далеко їхати за цим зовсім необов’язково. У Київський області багато цікавих, мальовничих і навіть таємничих місць, які цілком вдовольнять вашу жагу до пригод. Ми розповімо вам про 19 з ним. До речі, коштуватиме така подорож зовсім недорого.
Буда Таращанського району
Як дістатися з Києва: автовокзал Київ АС-3 «Південна» до с. Тараща, далі – пересадка на Буду
Час поїздки: ≈2 години
Перш за все запрошуємо до Буди Таращанського району любителів старожитності. Тут вас чекають коридори і келії таємничого чоловічого підземного монастиря. Інформації про нього загалом небагато, бо археологи продовжують роботу. Зате місцеві мешканці поділяться кількома версіями щодо виникнення монастиря. А ще розкажуть, що десь у печерах заховані скарби монастиря. Може, комусь із наших мандрівників поталанить знайти матеріальне цьому підтвердження.
Бузова Києво-Святошинського району
Як дістатися з Києва: маршрутка №800 до с. Неграши, далі пересісти на маршрутку №762
Час поїздки: ≈1 година
Бували кілька разів у Пирогово? А завітайте лишень до Бузової Києво-Святошинського району. Там гарна й добротна альтернатива пироговському ансамблю. Саме тут знаходиться етнографічний комплекс «Українське село».
Чинний дерев’яний храм Святого Димитрія Солунського , зведений тут у 2007 році. Хати і господарські будівлі з шести регіонів України: Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини, Полісся, Карпат і Півдня. Якщо ви вирушите до Бузової з дітлахами – точно не пошкодуєте. Тут є спеціальні дитячі майданчики, працює маленький зоопарк. Якщо вам забракло одного дня, вам охоче нададуть кімнату в спеціальних етнографічних хатах.
Буки Сквирського району
Як дістатися з Києва: автовокзал «Центральний», автобус до с. Буки
Час поїздки: ≈3,5 години
Село із трохи дивною назвою Буки, що у Сквирському районі, відоме завдяки красивому ландшафтному парку, облаштованому місцевим бізнесменом Іваном Сусловим. Храмовий комплекс, що складається з двох каплиць, церкви і дзвіниці, – це унікальний церковний комплекс і сирітський будинок, де нині проживає 21 дитина, якою опікується сім’я власників парку. Є тут міні-зоопарк і алея казок. Красиво, затишно і море позитиву.
Богуслав Київської області
Як дістатися з Києва: автовокзал «Видубичі», автобус до с. Богуслав
Час поїздки: ≈2 години
Той, хто не встиг побувати у районному містечку Богуслав, насправді багато втратив. Однією з популярних пам’яток міста недарма називають Гранітне оголення. Це півторакілометрова ділянка річки Рось, яка котиться через каньйон і пороги в оточенні 10-метрових гранітних скель. Його також називають «місцем сили», що наповнює людину позитивною енергією.
Витачів Обухівського району
Як дістатися з Києва: автостанція «Видубичи» автобус до Витачіва.
Час поїздки: ≈1 година
Ви тут ще не побували? Оце вже точно дарма. Історія цього міста багата і дивовижна. Його цінують за чудові види на лівобережжі Дніпра, що відкриваються з місцевих високих круч. Знавці також рекомендують забратися на гору Красухи (189 метрів, найвище місце правобережної Київщини) поглянути на дерев’яну каплицю і по можливості відвідати краєзнавчий музей. Цікава історія самої каплички. Вона збудована за проектом великого поета Тараса Шевченка. А ще туристів неодмінно привабить дерев’яний млин, що стоїть прямо на вході в урочище.
Демидів Вишгородського району
Як дістатися з Києва: від ст. метро «Героїв Дніпра» маршрутка №355
Час поїздки: ≈1,5 години
Тутешня «принада» – зоопарк, а точніше «Парк Щасливих Тварин XII Місяців». 16 га території, більше 100 видів звіряток. Серед них бенгальський тигр, білий лев, ягуар, гепарди, носоріг, ведмеді, вовки, гієни, антилопи, мавпи. Всіх не перелічиш. Для дітвори облаштований контактний зоопарк та ігрові майданчики.
Забір’я Києво-Святошинського району
Як дістатися з Києва: від ст. метро «Нивки» маршрутка №778 (до с. Яблунівка)
Час поїздки: ≈1,5 години
Хоч у селі Забір’я столиця ще не відпустила вас від себе остаточно, все ж озера тут чисті й доволі прозорі. Поруч – пляж та сосновий ліс з альтанками для пікніка, з наметами. Не те що можна – треба їхати! Тут буде чим себе зайняти як любителям активного відпочинку, так і родині, яка приїхала на пікнік. Фанатів рибалки порадує так званий фіш-парк. Словом, активний відпочинок для кожного члена родини.
Кийлов Бориспільського району
Як дістатися з Києва: найкращий варіант – автомобілем
Час поїздки: ≈1 година
Бажаєте відчути дух Асканії? Нашої, місцевої? Заповідник-ферма «Кийлівська Асканія» у Кийлові Бориспільського району розташований у мальовничій місцевості. Тут панує особлива атмосфера спокою та умиротворення. Ви можете впритул поспілкуватися з тваринним світом . Страуси, кози, коні, кури, гуси, в’єтнамські свині, фазани виглядають майже ручними і охоче дозволяють себе годувати і гладити.
Ковалівка Васильківського району
Як дістатися з Києва: автобус з автостанції «Полісся» до Красилівки або Радинки (до Ковалівки)
Час поїздки: ≈2 години
Чисте, затишне і, напевно, найкрасивіше село Київщини, яке так і проситься в об’єктив фотоапарата. Тут церква Різдва Пресвятої Богородиці, Парк зі ставком і лебедями, квітковий годинник (Годинник вічності), пам’ятник Петру Могилі, крім цього багато красивих, доглянутих будинків, газонів і громадських будівель таких як гімназія, готелі, будинок культури. Недарма цей райський куточок називають маленькою Швейцарією.
Медвин Богуславського району
Як дістатися з Києва: автобус з автостанції «Полісся» до Страхолісся (до Медвину)
Час поїздки: ≈2 години
Ще одне місце сили, яке називають «енергетичним центром України», знаходиться на горі Тотоха біля села Медвин. Люди, які займаються духовними практиками, порівнюють Тотоху з Алтаєм або Тибетом, тобто з горами, які вважаються одними з найбільш енергетично потужних місць на планеті. А якщо ви не вірите в екстрасенсорику, на знаменитому пагорбі можна насолодитися природою, зібрати багато лікарських трав і напитися смачної води з місцевого джерела.
Нові Петрівці Вишгородського району
Як дістатися з Києва: від автостанції «Полісся» маршрутка №795 (до с. Лютіж)
Час поїздки: ≈0,5 години
Це село здатне порадувати гостей цілим рядом цікавих пам’яток. У Нових Петрівцях вас чекають Музей корупції – екс-резиденція втікача Януковича з помпезними будинками, ретроавтомобілями, зоопарком і горезвісним золотим унітазом. Тут відомий Музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» з багатющою колекцією, присвяченою звільненню Граду Кия, зокрема діорамою і виставкою бойової техніки. Приватний етнографічний музей «Хутір Савки», організований в 2003 році Леонідом Шиловим. Музей присвячений життю селян у 18-19 століттях і цікавий тим, що більшість експонатів можна випробувати в роботі, наприклад, попрацювати в кузні або побувати мірошником.
Пархомівка Володарського району
Як дістатися з Києва: електричкою з приміського залізничного вокзалу або маршруткою до Білої Церкви, далі – до пункту призначення
Час поїздки: ≈1 година
У цьому невеличкому селі на Київщині знаходиться солідна пам’ятка архітектури – екзотична Покровська церква, схожа на мечеті, візантійські церкви, готичні храми, але тільки не на православну церкву з української глибинки. Серед творців цього дива є й Микола Реріх. Його мозаїками не перестають милуватися відвідувачі.
Церква вражає своєю монументальністю й екзотичністю, а з усіма навколишніми спорудами створює цілісний архітектурний комплекс. Особливої величності їй додає розташування у невеликому селі, де «конкурувати масштабами» доводиться з невеличкими хатами. Висота дзвіниці, між іншим, 50 метрів. Будувалася церква з солідним розрахунком на 2000 прихожан, в сучасному ж селі мешкає всього 900 жителів…
Підгірці Обухівського району
Як дістатися з Києва: від ст. метро «Видубичі» маршрутка №310, №789 і № 309 – до с. Підгірці
Час поїздки: ≈40 хвилин
Блакитне озеро у Підгірцях Обухівського району – одне з великих і красивих озер природного походження в 15 хвилинах їзди від Києва. У спекотний літній день буде відмінною поїздка з сім’єю або друзями на водойму, де можна позасмагати на піщаних пологих берегах, викупатися в чистій прохолодній воді. До речі, розмір озера сягає 28,5 гектара, а його глибини опускаються до 8 метрів. З чуток, є в ньому чимало риби.
Ржищів Київська обл.
Як дістатися з Києва: від автостанції «Видубичі» маршрутка на Ржищів
Час поїздки: ≈2 години
Не побувати у Ржищеві майже непристойно для українців, бо це – колиска трипільської цивілізації, місце, що приваблює туристів поїздкою в затоплений Свято-Преображенський храм, урочищем Іван-гора, де було відкрито давньоруське городище 11-13 ст., Парком трипільської скульптури, музеєм і меморіальним комплексом «Букринський плацдарм» в недалекій Балико-Щучинці. У самому середмісті Ржищева облаштовано унікальний сквер, присвячений древній трипільській культурі. Дивовижні скульптури, виконані у стилі та за мотивами артефактів, які віднайшли під час розкопок в околицях міста, нікого не залишать байдужим.
Рожни Київської області
Як дістатися з Києва: від автостанції «Дарниця» маршрутка №341
Час поїздки: ≈2 години
Унікальну бананову ферму можна побачити у селі Рожни Київської області. Тут ростуть тропічні дерева. Власником ферми є Анатолій Васильович Патій, відомий селекціонер і винахідник. Попри те, що ферму називають «банановою», тут ростуть також інші дерева: апельсинові, мандаринові та лимонні. Ферму збудували на початку 1990-тих років. Анатолій Патій створив її за унікальною технологією. Він сам розробив, а пізніше запатентував свій проект. Це теплиця так званого траншейного типу, що дозволяє вирощувати ананаси і банани при мінімальних затратах на опалення. Одночасно із появою перших плодів господар почав запрошувати сусідів, аби вони глянули на екзотику. Згодом він став проводити тут екскурсії для всіх бажаючих. Серед них можете бути і ви.
Томашівка Київської області
Як дістатися з Києва: від автостанції «Дарниця» маршрутка №341
Час поїздки: ≈2 години
Томашівка – невелике село поблизу Фастова. Воно відоме тим, що тут знаходиться Ризоположенський чоловічий монастир, він же – гарний модерновий панський палац початку ХХ ст., на території якого монахи успішно вирощують екзотичних птахів (зокрема страусів).
Трипілля Обухівського району
Як дістатися з Києва: електричкою з приміського залізничного вокзалу або від автостанції «Видубичі» маршруткою на Ржищів (до Трипілля)
Час поїздки: ≈1 година
Трипілля традиційно приваблює туристів. По-перше, Дівич-гора – місце, де знаходилася одна із стоянок зарубинецької культури. Пам’ятник археології, звідки відкриваються приголомшливі види. Обласний археологічний музей – понад 30 тисяч експонатів, історико-археологічний музей «Прадавня Аратта – Україна».
Ходосівка Києво-Святошинського району
Як дістатися з Києва: від автостанції «Видубичі» маршрутка №735 (Підгірці) до Ходосівки
Час поїздки: ≈1,5 години
Це село славиться печерою Геонавт – єдиною природною печерою в Київській області. 60-метрова підземна порожнина, створена водою, має два зали і кілька тунелів. Бажаєте відчути себе спелеологом, але не хочете їхати заради цього далеко й довго блукати по великій печері з ризиком заблукати? Тоді вам сюди.
Ясногородка Макарівського району
Як дістатися з Києва: від автостанції «Полісся» маршрутка до Ясногородки
Час поїздки: ≈1 година
Тут знаходиться «Долина страусів». Обрамлена ставками територія займає площу 18 гектарів. Перше поголів’я страусів завезли з Бельгії в 2001 році, а нині кількість гігантських птахів перевищує 200 екземплярів.
Звісно, ми дали далеко не повний перелік туристичних перлин рідної Київщини. Та, власне, у нас було зовсім інше завдання – заінтригувати вас і запросити до подорожі у дивовижну казку, яка зветься природою.
Фото: etnoxata.com.ua, travel-diary.com.ua, ua.discover.net.ua, iloveukraine.com.ua, life.bodo.ua, zabirya.com.ua, zruchno.travel, ukrainaincognita.com, dyvakrainy.com, ua.igotoworld.com, funtime.kiev.ua, baza.zruchno.com.ua, uk.wikipedia.org, vsviti.com.ua
Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що на Київщині побільшає природно-заповідних об’єктів.