Графік з Васильківщини отримав звання Народного художника України

Відомого живописця і графіка, Заслуженого діяча мистецтв України, а віднедавна Народного художника України Олексія Петренка знає не тільки його рідна Мархалівка, що на Васильківщині, а й без перебільшення – Україна і весь світ.

Вісім років тому тут, у Мархалівці, він власними силами відкрив невеличку арт-студію, щоб навчати живопису дітей і всіх бажаючих. Нині вона гордо носить назву – Мархалівська студія образотворчого мистецтва, де за підтримки місцевої влади діти навчаються абсолютно безкоштовно.

Розташована арт-студія прямо в будівлі Мархалівської сільської ради. «Ми знаємо, коли у Олексія Андрійовича урок живопису, наша сільрада відразу ж наповнюється дитячим сміхом», каже сільський голова Володимир Петренко.

Минулого четверга сільрада перетворилася ще й на справжній осередок урочистостей. Саме тут, у рідній майстерні, Олексія Петренка вітали з отриманням державної нагороди Президента України почесного звання Народного художника України.

«Ні на хвилину не перестаю дивуватися, наскільки Україна багата напрочуд талановитими людьми, особливо моя рідна Київщина, сказав народний депутат Ігор Кононенко, особисто вітаючи Олексія Андрійовича з отриманням почесного звання. Пам’ятаю нашу з Вами теплу зустріч тут, у Мархалівці, влітку. Ваші роботи надихають, особливо графіка, а Ваші учні вступають до знаних українських художніх шкіл і академій. Від щирого серця вітаю Вас з отриманням почесного звання Народного художника України і бажаю міцного здоровя та натхнення продовжувати цю велику справу».

Дійсно, зусилля на педагогічній ниві дали гарні плоди, адже учні Олексія Андрійовича продовжують кувати свої таланти та навички у відомих академіях та художніх школах, є лауреатами багатьох державних премій та нагород. Саме тому ще влітку, спілкуючись із громадою села та з самим Олексієм Андрійовичем, Ігор Кононенко твердо зазначив, що такі люди обов’язково мають бути визнані та відзначені державою.

Зібралась у художній студії привітати свого славетного земляка вся сільська «родина» Олексія Петренка – його учні, їхні батьки і вчителі школи. Оплесками, квітами, щирими усмішками та побажаннями не втрачати натхнення вітали присутні талановитого художника та вчителя.

«Це, дійсно, висока нагорода і справжнє свято для всієї нашої громади, – говорить сільський голова Володимир Васильович. – Ми дуже вдячні, що держава високо оцінила творчість Олексія Петренка, адже він багато зробив не тільки для села, а й для всієї України. Його картини, без перебільшення, знають у всьому світі».

Вітали знаного художника і представники районної влади – голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Одинець та голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович.

«Сьогодні, мабуть, недаремно така чудова, сонячна погода, бо на цю подію ми всі дуже довго чекали і Ви, Олексію Андрійовичу, це, дійсно, заслужили. Я точно знаю, що для художника – це великий стимул іти далі, творити ще з більшою наснагою, адже це не просто відзнака це висока оцінка нашої держави», – зазначила Наталія Баласинович.

Через два роки арт-студія відзначить свій перший ювілей, і Олексій Петренко люб’язно запросив Ігоря Кононенка та всіх присутніх на урочисте святкування цієї визначної дати. Проте Олексій Андрійович зізнається, що нині роботи художників в Україні дуже знецінились продавати картини стало невигідно. Тому здебільшого пише для себе, для дітей, для виставок, а ще й тому, що не писати вже просто не може. Без сумніву, збереження та розвиток української культури часом нелегка, проте надважлива місія, яку взяли на себе такі талановиті, віддані своїй справі люди як Олексій Петренко. Від усього редакторського колективу газети щиро вітаємо Олексія Андрійовича і бажаємо великого натхнення продовжувати цю неоціненну творчу справу.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також