В Ірпені проходить виставка авторських ляльок

В Історико-краєзнавчому музеї Ірпеня (Київська область) відкрилася виставка «Зимові вакації з ляльками Тетяни Федорової».

Це вже восьма експозиція, яку заслужений майстер народної творчості України Федорова влаштовує в музеї. Відвідувачі можуть побачити нові ляльки майстрині – гетьмана Байду (Вишневецького), Григорія Сковороду, танцівницю Айседору Дункан, героїню п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями» Проню Прокопівну і Рибалку в Ірпені.

Колекція мотанок «Зимонька Зима», зроблених без голки, демонструє український національний зимовий одяг, звичаї і розваги, які лялькарка скрупульозно відтворює у своїх роботах. Один із розділів виставки називається «Обранці Бога». Він містить фото лялькових інтерпретацій святих Андрія Первозванного і Пилипа, Марії і Анни, митрополита Київського Петра Могили, який зміцнював православну церкву в Україні.

Етнографічні ляльки Тетяни Федорової вже розійшлися по світу. В США поїхало близько 130 ляльок, у Сінгапур – 14, в Іспанію і Німеччину – по 10, а ще – у Францію, Росію, Англію, Канаду, Китай, Голландію, Угорщину, Ліван, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати і Японію. Кожен, хто хоч раз бачив роботи цієї жінки, відзначає їх унікальність і самобутність.

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також