Стародавня Київщина у раритетних листівках

 

«Київські мотиви. Адреси і адресати» –  таку назву має виставка оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст, що відкриється 5 липня.

Організатори виставки – Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України спільно з Вишгородським історико-культурним заповідником. Відвідувачі зможуть побачити понад 200 листівок 1899-1932 років та дізнатися, як виглядали втрачені, але не забуті ландшафтні й архітектурні шедеври Києва і Київщини, зокрема, Десятинна церква та Історичне Межигір’я; як виготовляли раритетні листівки і чому вони нині цінуються; які відомі люди надсилали поштівки з Києва і звідки отримували відправлення; як вітали з Геловіном у 1911 році!

Експонати для виставки надані з  фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ), приватних зібрань колекціонера, медальєра, мецената Дмитра Піркла та наукового співробітника ВІКЗ Василя Михальчука.

Справжньою «родзинкою» виставки стануть оригінали унікальних старовинних географічних карт, на яких позначено не лише Київ, а й довколишні міста, у тому числі Вишгород.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також