День 1 Травня святкують у понад 80 країнах

 

Сьогодні в Україні та багатьох країнах світу відзначають Першотравень, або День праці.

День 1 Травня святкують у понад 80 країн, проте назви в цього свята різні: День праці, День весни, Травневий день, Свято весни та праці, Свято встановлення 8-годинного робочого дня та навіть День конвалій. Ще 55 країн світу святкують День, присвячений праці в інші дні року. У США він припадає на перший понеділок вересня, а в Японії на 23 листопада. В Австралії “Восьмигодинний день” у різних штатах відзначають у різні дні. 

Однак, розрізняються не тільки назви, а й традиції святкування першотравневих свят. Наприклад, Французи відзначають День Жанни д’Арк, День Діви Марії та День конвалій; у англійців день 1 травня асоціюється з Травневим деревом, Зеленим Джеком, Робін Гудом і проводиться як костюмоване народне гуляння; в Іспанії – Зелений Сантьяго, свято закоханих і квітів; у скандинавських країнах у ніч на 1 травня (Вальпургієву ніч), розпалюють багаття, водять хороводи, щоб відвадити нечисту силу, а сам день називають Днем зозулі. А ось у Швейцарії, Чехії, Словаччини, Угорщини в цей день висаджують травневі дерева.

Вперше в Україні День праці відзначали у Львові в 1890 році. У східній частині країни це вперше сталося в 1900 році. День праці також був державним святом і вихідним днем в Українській Народній Республіці.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в столиці пропонують перейменувати Арку Дружби народів.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також