29 травня відзначають Міжнародний День Миротворців ООН

 

День проголошений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Саме цього дня в 1948 році. Рада безпеки ООН заснувала першу місію з підтримки миру. Відтоді було проведено 72 миротворчі операції. За ці роки під прапором ООН пройшли службу понад 1 млн миротворців, 3800 із них загинули при виконанні службових обов’язків.

Нині в 14 миротворчих операціях на чотирьох континентах проходять службу понад 88 тис. військовослужбовців, поліцейських і цивільних співробітників з 124 країн. Мета кожної місії полягає в порятунку людських життів, запобіганні масовим злочинам і створенні основи для побудови миру.

Президент Володимир Зеленський привітав українських миротворців з професійним святом на своїй сторінці у Twitter.

Вітаю членів українських миротворчих місій з Міжнародним днем миротворця. Україна завжди прагнула миру та безпеки для свого народу й усіх народів планети. Я твердо вірю, що настане той день, коли українські військові знову виконуватимуть лише миротворчі місії, – написав Зеленський.

В Україні цей день був впроваджений указом Президента “Про Міжнародний день миротворців” від 30 квітня 2003 року. Українські миротворці входять до міжнародних місій з 1992 року. За цей час у них взяли участь понад 44 тис. українських військовослужбовців, із яких 54 загинули. Нині ЗСУ беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки у 6 країнах світу та районі Аб’єй.

Крім цього Дня, 15 липня в Україні відзначається День Українських Миротворців.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що вокзали Києва та України передадуть в управління іншої компанії.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також