Києво-Межигірська фаянсова фабрика святкує 220-річний ювілей

До 220-річчя Києво-Межигірської фаянсової фабрики» у Вишгородському історико-культурному заповіднику відкрилась  виставка «Традиція і стиль».

Тут представлено унікальні фаянсові вироби з фондів Національного музею історії України, Національного музею Тараса Шевченка, Вишгородського державного історико-культурного заповідника, Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького та з приватної колекції збирача старовини Дмитра Піркла. Відвідувачам презентовано перлини фондової колекції НІМУ, яка почала формуватися понад 100 років тому, котрі раніше не експонувалися.

Майстерно, зі смаком оформлені тарелі, чаші, інший посуд та декоративні вироби вражають своєю красою і естетикою. Серед них є ті, що призначались для утилітарного використання, власне столовий посуд, а також ті, що слугували елементами оздоблення. Зокрема, в експозиції представлені тарілки з рельєфними портретами Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Миколи Костомарова, інших видатних діячів. Доповнюють експозицію оригінальні ескізи Тараса Шевченка та добірка поштових старовинних поштових листівок з видами Межигір’я.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також