Директора заповідника “Переяслав” звинувачують у розкраданні майна

У червні 2018 року заповідник “Переяслав” звернувся до Міністерства культури України з проханням погодити купівлю будівлі кафе “Старий вертеп” (що розташовано за адресою: Київська область, м. Переяслав, вул. Шевченка, 6) та земельної ділянки поруч з нею для відновлення експозиції одного з найперших музеїв заповідника – Музею українського народного одягу Середньої Наддніпрянщини, розповідає “Простір музей”.

З 1957 року Музей розміщувався в приміщенні об`єкта архітектури заповідника (середини XVII ст.) – Свято-Михайлівської церкви, пам’ятки архітектури національного значення. Але у 2010 році Міністерство культури України передало будівлю громаді УПЦ МП для здійснення богослужінь, не надавши натомість заповіднику жодного приміщення, тим більше рівнозначного. У публікаціях останніх років про цю ганебну подію йшлося, що  30 000 експонатів протягом 8 років перебувають і псуються в ящиках, скинутих у непристосованому приміщенні.

У грудні 2018 року відбулась процедура купівлі-продажу у фізичної особи згаданої будівлі площею 608 кв. м за 19,45 млн грн та земельної ділянки площею 0,1 га за 542 тис. грн. Кошти на придбання було виділено Міністерством культури України в межах бюджетної програми на 2018 рік за КПКВ1801490 “Збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках, здійснення заходів з охорони культурної спадщини, паспортизація, інвентаризація та реставрація пам`яток архітектури, культури та світової спадщини ЮНЕСКО”.

Проте досудовим розслідуванням, яке проводило Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області, встановлено, що ринкова вартість об’єкта оцінки, на прохання та замовлення генерального директора заповідника Олексія Лукашевича, була проведена оцінювачем з порушенням, без об`єктивної оцінки майна, з підробленим звітом про оцінку майна, до якого було внесено неправдиві відомості щодо його ринкової вартості.

Тобто, за будівлю, вартість якої становила 2 660 375 грн 47 коп., було сплачено 19 447 668 грн. Вартість земельної ділянки також була завищена на 179646,1 грн. Відтак, внаслідок придбання Заповідником земельної ділянки та будівлі, державі було заподіяно матеріальну шкоду (збитки), що підтверджуються документально, станом на 18.12.2018, на суму 16 966 938 грн. 64 коп.

Через це у червні 2020 року Дніпровський районний суд м. Києва розпочав розгляд кримінальної справи, відкритої проти Олексія Лукашевича, генерального директора Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”.

2 липня 2020 року Дніпровський районний суд м. Києва обрав для Олексія Лукашевича на час проведення слідства запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, тоді коли слідчий і прокурор просили залишити його під вартою.

Досудове розслідування триватиме до 31 серпня 2020 року.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що у Фастові відмінили карантин.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також