Великий киянин Борис Патон відзначає столітній ювілей

Сьогодні, 27 листопада, виповнилося 100 років великому вченому, академіку Борису Патону

В цей же день виповнилося і 100 років з дня заснування української академії наук, яку Борис Євгенович очолює з 1962 року.

Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 року. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську і докторську дисертації. Він є автором сотень наукових публікацій і понад 400 винаходів.

У 1998 році Борису Патону було присвоєно звання Героя України за самовіддане служіння науці. Бориса Патона називають «батьком зварювання»: він досліджував зварювання в космосі, під водою і навіть зварювання людських тканин.

Незважаючи на похилий вік, Борис Євгенович досі продовжує служити науці. Зовсім недавно він разом з міністром освіти Лілією Гриневич нагородив державними преміями науковців.

Коли журналісти запитали великого вченого про відчуття перед ювілеєм, він відповів:

«Емоції є, але не завжди хороші, тому що життя складне. Для себе хотілося б, щоб життя тривало. Це найголовніше. Хотілося б, щоб люди поважали науку. Мемуарів не пишу – у мене інші плани. Потрібно розвивати науку. Потрібно, щоб люди знали: без науки немає життя і нічого прекрасного в світі».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також