У столиці запрацював банк крові для тварин

При кафедрі хірургії Університету біоресурсів і природокористування відкрито банк крові

Ветеринари стверджують, що такий крок значно поліпшить швидкість реагування на складні випадки в лікувальній практиці. Так, коли потрібно влити собаці чи коту кров, її зазвичай немає, отже треба швидко шукати здорових тварин. Такий варіант може не спрацювати навіть тоді, коли тварина-донор знайдена: наприклад, коти дуже важко переживають процес взяття крові, отже потребують навіть заспокійливих препаратів задля того, щоб лікарі могли набрати необхідну кількість.

Зазвичай за потреби переливання крові власники хворих чи травмованих тварин самі мають шукаюти донорів. Незважаючи на наявність соціальних мереж та їх силу, це важко зробити оперативно. Коли лікування планове, то ветеринари намагаються заздалегідь попередити власника про те, що можлива необхідність переливання крові.Наразі зараз у холодильниках банку крові вже є готова плазма, також там знаходяться й тромбоконцентрати. У наявності банку крові є й спеціальні контейнери для термінової доставки необхідних компонентів крові за адресами клінік.

За інформацією, що є на сайті освітнього закладу, перший відбір крові у собак, що стали донорами, відбувся ще рік тому. Є й жорсткі правила щодо можливості стати донором:

  • собака, що виступає у ролі донора, має бути вакцинованою і важити понад 25 кг;
  • кров обов’язково перевіряють на різні гематологічні показники, також дивляться й на кровопаразитарні захворювання.

Для власників, які готові разом зі своїми собаками до такого кроку, важлива інформація:

Через особливість кровообігу собака може бути донором лише раз на 4 місяці. Зранку перед здачею крові її не слід годувати. Процедура відбору крові триває 15 хвилин.

Зараз створений банк вже активно приймає донорів, передусім та переважно собак.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також