У Національній філармонії прозвучить музика Дмитра Шостаковича і Євгена Станковича

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під керівництвом диригента Ігоря Палкіна представить нову програму

Її складено з творів російського класика Дмитра Шостаковича і живого класика української музики Євгена Станковича. Про це повідомляє прес-служба Національної філармонії України.

«Шостаковича я бачив кілька разів ще коли він був живий, але особисто знайомий з ним не був. Люди, які його добре знали, розповідали, що це був надзвичайно чутливий чоловік, він гостро реагував на все, що відбувається не тільки в його середовищі, а й у світі. Шостакович втілив у своїй творчості найтрагічніші сторінки в історії людства. Це дійсно унікальна постать у світовій культурі. Якщо хтось наважується мене порівнювати з цим великим композитором, то для мене це велика честь і щастя», – розповідає Євген Станкович.

Музику Станковича, яскравого представника покоління українських композиторів 1970-х, неодноразово розглядають в контексті творчості його великого попередника. Основою музичної мови Станковича є весь арсенал засобів музики ХХ століття, тому не дивно чути в його музиці вплив Шостаковича, так само як і вплив Стравінського, Прокоф’єва, Бартока. Другий момент – звернення до єврейської темі, зокрема фольклору: як Шостакович, так і Станкович по-своєму переосмислюють драматичні єврейські сюжети.

Обидва зуміли вловити певний нерв і трагізм своїх епох, їх твори часто зорієнтовані на нинішнє, а навіть злободенне, в певному сенсі обидва є «публіцистами» в музиці.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також