У Києві влаштували свято для дітей – переможців раку

Фонд «Таблеточки» влаштував у Києві велике Свято Переможців для дітей, які перемогли рак. Захід відвідав журналіст «Столичного регіону» і поспілкувався з його організаторами і гостями.

Всього тут зібралися 150 сімей, щоб відсвяткувати свою перемогу над раком та підтримати тих, хто зараз бореться з хворобою.

Менеджер з комунікацій фонду «Таблеточки» Ольга Мазур розповіла, що Свято Переможців проходить вже третій рік поспіль:

«Збираємо сім’ї зі всієї України, в яких діти пройшли лікування від онкології. Також запрошуємо дорослих, які в дитинстві перемогли рак і зараз щасливо живуть. Тут є і наші підопічні, й інших благодійних фондів».

За словами Ольги, головна мета заходу – об’єднати сім’ї зі всієї країни, щоб вони ділилися досвідом, бо разом долати хворобу – легше.

«Протягом кількох років ми ламаємо стереотип, що рак невиліковний. Наші гості доводять своїм власним прикладом – це не так, – каже вона. – Їхні історії має почути вся країна», – наголосила вона.

Одну з таких історій зі щасливим фіналом розповіли Інна та її донька Вікторія. Про онкологічний діагноз вони дізналися, коли дівчинці було 4 роки. Зараз Вікторії 12-ть, і вона – переможниця своєї хвороби.

«Віка подолала велику відстань до нормального життя. 4 місяці ми лікувалися в «Охматдиті», потім 1,5 роки сиділи на таблетках, проходили постійні аналізи. У дитини дуже страждала нервова система: донька плакала без причини, могла щось жбурнути. Але моя дівчинка надихала мене на боротьбу: я розуміла, що маю витягти її з цієї непростої ситуації. І разом ми перемогли», – розповіла Інна.

Вона подякувала волонтерам фонду «Таблеточки», з якими познайомилася під час лікування доньки.

«Ми з «Таблеточками» майже з самого початку їхньої діяльності. Тоді волонтери дуже підтримали нас, і зараз продовжують допомагати іншим. Ми з ними ніколи не втрачали зв’язок», – розповіла Інна.

Вона також звернулася до всіх українців з проханням ставати донорами, бо брак крові – серйозна проблема в нашій країні.

«Але ж від того, чи буде в лікарні кров потрібної групи, залежать дитячі життя», – наголосила вона.

Киянка Валентина Жадько – теж онкопереможниця. Минулої суботи їй виповнилося 16 років. Кілька років тому дівчина не могла й мріяти про навчання у школі, прогулянки з друзями та мандрівки: у дівчини був рак крові. Сьогодні вона – 11-класниця й ті часи згадує без страху.

Головна проблема батьків, які дізнаються про онкологію в своєї дитини, – необізнаність і страх, вважає лікар-онколог НДСЛ «Охматдит» Олександр Лисиця.

«Необізнаність небезпечна тим, що батьки і маленькі пацієнти втрачають час. Неготовність і небажання прийняти діагноз дитини – це також втрата дорогоцінного часу. Сьогоднішній захід саме покликаний показати: онкологія – це захворювання, і воно лікується, як і решта. З раком можна боротися, треба боротися і перемагати», – каже він.

Майстер-класи, виступи зірок на сцені, спортивні змагання, конкурси, фокуси, багато спілкування та обіймів друзів – все це супроводжувало учасників третього Свята Переможців у Києві.

Під час заходу маленькі і дорослі гості спроектували «Добру лікарню» – в якій діти не втрачатимуть дитинство під час лікування. Проект відбувся за підтримки міжнародної організації Little Inventors: після презентацій усі пропозиції зібрали і відправили на сайт організації, де згодом опублікують, а найкращі задуми – втілять у життя.

На завершення Свята Переможців діти написали рекордну кількість обіцянок для себе у майбутнє до Всесвітнього дня боротьби проти раку в рамках міжнародного проекту «Я є і я буду» (I am and I will).

Для довідки: Благодійний фонд «Таблеточки» бореться з дитячим раком в Україні з 2011-го року. За цей час фонд надав адресну допомогу понад 4000 дітей на суму понад 195 млн грн. Третій рік поспіль фонд організовує Свято переможців, адже говорити про одужання від раку і святкувати перемогу важливо. Це найкраща мотивація та підтримка для тих, хто зараз на шляху до перемоги над хворобою.

Фото: Катерина Лащикова

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що українські паралімпійці стали чемпіонами.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також