Скільки в Києві доведеться сплатити податку за квартиру?

У 2020-му році власникам нерухомості в Києві доведеться сплатити податок за неї. Кому саме і скільки, розповіли в Державній податковій службі. 

Сплатити податок доведеться власникам квартир та будинків площею від 60 та 150 кв. метрів відповідно. Максимальна ставка податку – 1,5% мінімальної зарплати за кожен «зайвий» квадратний метр, у грошовому вигляді – це 41,7 грн.

Але ставка може бути й меншою. Справа в тому, що гроші від податку залишаються в місцевому бюджеті, тож місцева влада самостійно може й змінити відсоток. Наприклад, зробити його не 1,5%, а 1%.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Також може змінитися норма «квадратури», за яку не треба сплачувати податок. Так, місцевий орган влади може, наприклад, ухвалити рішення про стягнення податку з квартир площею від 80 кв. метрів, а не від 60-ти.

ПРИКЛАД Квартира площею 150 кв. метрів – при ставці 1% і нормі 60 кв. метрів податок береться за «зайві» 90 метрів: 41,7 грн. х 90 = 3753 грн.

Сума податку збільшується до 25 тис. грн. на рік за квартиру площею більше 300 кв. метрів та будинок – більше 500 кв. метрів.

Не сплачується податок за:

  • нерухомість у зоні відчуження;
  • дитячі будинки сімейного типу;
  • будинки і квартири дітей-сиріт і тих, хто позбувся батьківського піклування;
  • нерухомість у гуртожитках.

Податок потрібно сплатити не пізніше ніж через 2 місяці з моменту отримання квитанції. Якщо людина не проживає за місцем реєстрації або відмовляється прийняти квитанцію, вона вважається врученою з дня, вказаного поштовою службою в повідомленні про вручення.

Фото: budport.com.ua

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві неправильне паркування коштуватиме 34 тис. гривень

Дізнавайся новини Києва першим! Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також