Пам’ятник Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі отримав яскраве взуття

Акція мала на меті привернути увагу до роботи скульпторів і нагадати про етичне поводження з пам’ятниками

Наприкінці жовтня на пам’ятнику у літературно-меморіальному музею Михайла Булгакова в Києві з’явилися яскраві кольорові плями: жовті черевики. Таким чином музей вирішив боротися з людьми, які труть ніс письменнику.

Багато туристів вважають, що їх бажання здійсняться, якщо потерти Михайлу Опанасовичу носа. Звідки з’явилася така легенда, невідомо, але вона точно шкодить зовнішньому вигляду монумента, адже всупереч задуму скульптора і автора пам’ятника Миколи Рапая бронза починає блищати і виглядає неестетично.

Відомо, що письменник полюбляв одягатися елегантно. Коли досліджували його спогади, то з’ясувалося, що він особливо пишався жовтими англійськими лакованими черевиками, які купив на ринку. На них і зробили акцент.

«Ця ідея для нашого музею була цікавою тим, що передбачала під іншим кутом поглянути на знайомі культурні об’єкти. А саме через сьогодення, коли пам’ятники можуть стати частиною нашої дійсності, нашої історії, – розповідає директор музею Людмила Губіанурі. – Також це була можливість переакцентувати увагу шанувальників письменника, які чомусь вирішили заради здійснення мрії терти пам’ятнику Булгакова ніс. Ми ніякі не фетишисти, тому пам’ятник – це просто пам’ятник, але письменник Булгаков дуже не любив фамільярності».

Хоча жовті черевики й стали лише тимчасовим аксесуаром, музей сподівається, що ця акція приверне увагу тих, хто так любить прямий контакт із пам’ятниками, саме до взуття, і змусить їх залишити бронзовий ніс в спокої. Але якщо потреба потерти монумент все ще залишається, краще натерти Булгакову черевики – і письменникові буде приємно, і бажання здійсняться!

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також