Офіс Президента переїжджає. До чого тут карма?

Одним з перших рішень новообраного Президента України Володимира Зеленського стало перейменування Адміністрації Президента в Офіс Президента і переїзд установи з будівлі на Банковій до Міжнародного виставкового конгрес-центру Києва «Український дім», що на Хрещатику, 2. Чим же не влаштовує нову президентську команду Банкова, скільки коштуватиме переїзд і взагалі – навіщо це робиться?

«Погана аура»

Про те, що у разі перемоги Адміністрацію Президента (АП) перенесуть в інше місце, Зеленський заявляв ще до другого туру виборів. Після ж перемоги про переїзд заговорили всерйоз. Сам Зеленський неодноразово підкреслював, що в будівлі на Банковій йому «некомфортно»: забагато місця і взагалі – кругом «совкова аура».

А молодим реформаторам, щоб краще думалось, потрібен геть інший офіс – європейського типу, відкритий і світлий. Розглядалися різні варіанти того, куди перенести АП, навіть за місто.

Взагалі-то, бажання нового Президента змінити місце розташування АП можна і зрозуміти, і пояснити: з боку команди Зеленського цей крок – щось на кшталт символу кінця старої епохи і початку нової в українській політиці. Якби не два «але».

По-перше, навряд чи на якість тих чи інших рішень так вже впливає місце, де саме їх приймають. Як показує досвід, ефективно управляти можна з будь-якої локації, якщо голова на плечах є.

По-друге, остаточний вибір місця переїзду Адміністрації Президента (яка відповідно до указу Зеленського з 20 червня називається Офісом Президента (ОС)) – конгрес-центр «Український дім», м’яко кажучи, здивував. Якщо вже шукали щось «несовкове», то це точно не про цю будівлю.

«Український дім» побудували у 1982-му році, якраз за часів «махрового совка» для розміщення Київської філії Центрального музею Леніна. Саме вона й була тут до 1993 року, тож бачила-перебачила безліч радянських делегацій, урочистих подій і свят, як то прийняття дітей у піонери. Тож про яку «європейську» ауру тут можна казати?

Правда, в команді Зеленського розповіли, що «Український дім» повністю відремонтують і переобладнають. Проте, якщо ви вже так вірите в ауру, навряд чи це допоможе її «почистити».

Загальна вартість переобладнання будинку і переїзду ОП до нового офісу обійдеться приблизно в 300 млн гривень (більше 11 млн доларів). У ЗЕ-команді стверджують, що планують обійтися без бюджетних коштів – залучать гроші інвесторів. Чи дійсно так і буде, побачимо незабаром, бо процес розпочато. Навіть проект переобладнання «Українського дому» вже є.

У стилі «лофт»: як виглядатиме майбутній Офіс Президента?

Реконструкцією майбутнього Офісу Президента України займатиметься архітектурне бюро 33BY – компанія київського архітектора Івана Юнакова. До речі, він є номером 65 у списку партії «Слуга народу».

Планується, що в Офісі розмістять 500 співробітників. Кабінет Зеленського буде на 4 поверсі, на 5-му розташуються адміністрація та юридичні відділи, на 3-му – голова ОП та його заступники. Стіни більшості кабінетів зроблять скляними, а інтер’єри оформлять у стилі лофт (прозорість і функціональність).

Фонтан, який зараз є всередині будівлі, збережуть, а ось систему опалення повністю перероблять.

Знайдеться місце у новому ОП для кафе і спортзалу, також буде зроблено підземне паркування на 134 місця з трьома заїздами – з вулиць Володимирський узвіз та Трьохсвятительської.

Так виглядатиме 1 поверх Українського дому після реконструкції

Цирк – так цирк!

У людей звістка про можливий переїзд Офісу Президента України викликала неоднозначні відчуття. Безумовно, були й прихильники, і противники цього. Найчастіше висловлювалася думка, що це дорого, недоречно і дуже незручно для киян.

Дехто називав переполох з терміновим переїздом «цирком», тож і місцем майбутнього розташування ОП пропонував зробити саме будівлю цирку на проспекті Перемоги.

Наприклад, Сергій Бутенко написав у Facebook:

«Ну а що? З актовою залою, зате!»

І виклав відповідне фото.

Існує навіть петиція на сайті Президента «Щодо переносу Адміністрації Президента в будівлю цирку», ініційована Денисом Монатко.

«Ми, що нижче підписалися, пропонуємо Вам та Вашій молодій команді розглянути можливість перенесення Адміністрації президента до будівлі Національного цирку або іншого цирку. Нам дуже боляче дивитися і усвідомлювати те, що Ви страждаєте в будівлі по вул. Банковій і готові витратити мільйони гривень платників податків заради свого комфорту. Тому, гадаємо, що будівля цирку буде більш комфортнішою і звичною. До того ж, вона має відкриту і велику площу, яку можна пристосувати до технології відкритого простору. Поряд із зміною дрес-коду для Адміністрації президента, варіант, який пропонується, думаємо, є влучним і таким, що відповідає духу майбутніх реформ».

Якщо ж серйозно, мінуси переносу установи чітко перерахував відомий український політтехнолог і журналіст Тарас Березовець.

За його словами, переїзд до непристосованої будівлі тягне за собою багато проблем. Це і недешеве переобладнання, і пристосування до спеціальних потреб – проведення того ж урядового зв’язку, і вирішення питань безпеки, і утруднення руху Європейською площею, яка є одним з найважливіших транспортних вузлів столиці.

«Переїзд – створення командою Зеленського чергового інформаційного хайпу, щоб відволікати людей від дійсно важливих новин. Наприклад, спроб призначити своїх людей на всіх щаблях влади», – вважає Березовець.

Що, власне, зараз і відбувається.

Командна чистка карми

На підтвердження цієї думки свідчить і такий факт. Перейменування Адміністрації Президента в Офіс Президента принесло дуже цікавий бонус для команди Зеленського: тепер, за словами політолога Олексія Якубіна, його працівники не підпадатимуть під дію Закону про люстрацію.

Ну просто немає у відповідному законі поняття «Офіс Президента».

Колишній уповноважений з антикорупційної політики в уряді Азарова, нинішній голова ОП Андрій Богдан сам визнавав, що мав би підпадати під дію Закону про очищення влади. Хоча і уточнив, що його посаду внесли у список нібито з особистої помсти. Так це чи ні – не суть. Головне, що через ймовірні проблеми чиновнику, скоріш за все, можна не хвилюватись. Як і всім працівникам Офісу Президента Зеленського. Ось так і виходить: з чистою кармою – до нових звершень!

Фото: gordonua.com, nv.ua, Архітектурне бюро 33BY, unn.com.ua, uainfo.org


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що у Калинівці завершується будівництво двоповерхового будинку для ЗСУ.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також