Євген Клопотенко вважає Київ гастрономічною столицею

Київ цілком справедливо можна вважати гастрономічною столицею. Таку думку висловив у інтерв’ю нашому виданню один зі спікерів Всеукраїнського ресторанного саміту – відомий кулінар, ресторатор та експерт «1+1» Євген Клопотенко.

Він зазначив, що з гастрономічної точки зору по київських ресторанах можна здійснити навколосвітню подорож.

«Українці жили в Радянському Союзі, цей «ДНК» досі є в багатьох людей. Як це працює? При Союзі імпортне вважалося набагато кращим ніж вітчизняне. Цей патерн досі є в підсвідомості, навіть у молоді. Тому ти створюєш іноземну кухню набагато старанніше, бо вона – імпортна, а імпортне крутіше», – вважає він.

Також Євген підкреслив, що українську кухню досі погано знають у світі.

«На сьогоднішній день це борщ, а все інше вони (ред. – іноземці) не розуміють, що тут їсти», – сказав він. 

Ресторатор вважає, що не тільки іноземці, але й українці мають відкривати для себе національну кухню, в якій є дуже багато цікавих маловідомих страв:

«Верещака, тушковані ребра в квасі. Гамула – печений десерт з яблук. Тетеря – щось схоже на куліш, але по-іншому готується. Лемківська густянка… Є нереальна кількість страв». 

Євген вважає своєю місією – відкрити українську кухню для людей не лише в Києві, а в цілому світі:

«Це амбітно, це утопічно… Але ще три роки назад, коли б мені сказали, що я зміню шкільне харчування… Тож ми зробимо і це».

Для довідки: Євген Клопотенко – відомий український кулінар, ресторатор, експерт, автор проєкту «Нове Шкільне Харчування» – ініціативи з покращення культури харчування, яка наразі втілюється в шкільних їдальнях України. У 2017–му році команда Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів для харчування в школах. Результатом стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до збірки. В грудні 2018–го року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми.

Всеукраїнський ресторанний саміт в Києві організований міжнародною школою системного бізнесу «Бізнес-конструктор».

Фото: life.pravda.com.ua

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Київ має найкращий ресторанний бізнес у світі.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також