Доля столичної «Кінопанорами»: знести чи зберегти?

Нинішній власник кінотеатру «Кінопанорама» по вулиці Шота Руставелі, 19, у Києві –мільярдер пакистанського походження Мохаммад Захур

Він є також засновником і власником компанії ISTIL Group. В своїх намірах знести будівлю кінотеатру та побудувати на її місці тризірковий готель «Панорама» він одразу наштовхнувся на двох супротивників.

З одного боку, проти знесення «Кінопанорами» виступила громадськість Києва, яка увечері 16 жовтня вийшла з акцією «Кінотеатри повинні жити» під стіни вже закритого, але поки ще не зруйнованого кінотеатру. Там активісти демонстрували фільм про нібито схожу долю легендарного стамбульського кінотеатру Emek. Останній був побудований в 1884 році, а в 2013 році знесений для будівництва на його місці Shopping Mall. На акції було вирішено також за допомогою юристів підготувати і направити до відповідних органів влади петиції за збереження кінотеатру.

З іншого боку, не дати знести Мохаммаду Захуру будівлю кінотеатру «Кінопанорама» під будівництво готелю намагається єврейська громада Києва. Євреї не виступають за збереження кінотеатру як такого, адже вони хочуть забрати цю будівлю собі. У відкритому листі, який головний рабин хасидів Моше-Реувен Асман направив на адресу президента України Петра Порошенка з надією, що втручання гаранта якось допоможе справі, в якості аргументів на користь такого рішення кажуть, що в 1898-1899 роках меценат Лев Бродський побудував цей будинок як «Купецьку синагогу» саме для єврейської громади. Таким чином, повернення культової для євреїв споруди «Купецької синагоги» Єврейської релігійної громади міста Києва, на думку Моше-Реувен Асмана, відновить історичну справедливість і врятує будівлю від руйнування.

Історична довідка: «Купецька синагога» була закрита ще в 1933 році і використовувалася як спортивний зал аж до 1958 року. Тоді будівлю значно розширили за допомогою прибудов і повністю змінили фасад, перетворивши її таким чином в кінотеатр, який отримав назву «Кінопанорама» і вважався першим в СРСР експериментальним панорамним кінотеатром. Сам молитовний зал був переобладнаний в панорамний кінотеатр.

Тим часом, Мохаммад Захур вже заявив, що не буде зносити кінотеатр, а тільки оновить його, зробить там ремонт і інтегрує в готельно-ресторанний комплекс. Статус кінотеатру арт-хаусного кіно «Кінопанорамі» в її новому житті власник будівлі також обіцяє зберегти.

Автор проекту готелю Сергій Казарянц (архітектурна майстерня «Раден») також говорить, що згідно з його проектом зміниться фасад будівлі і збільшиться висотність, але та частина, де зараз зал кінотеатру, повинна зберегтися.

В цілому будівля нинішньої «Кінопанорами» з боку вулиці Еспланадної має зрости до 14 поверхів, а з боку вулиці Шота Руставелі – до 11. Там планується облаштувати більше 450 готельних номерів, облаштувати підземний паркінг і зробити внутрішній двір.

Здати в експлуатацію закритий 1 жовтня кінотеатр «Кінопанорама» у вигляді готельно-ресторанного комплексу «Панорама» Мохаммад Захур планує через три роки.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також