100-річчю випуску поштових марок в Україні присвячується

З нагоди 100-річчя випуску поштових марок України в Києві пройде виставка філателії

З цієї нагоди, 9-14 жовтня в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться XVI Національна філателістична виставка з міжнародною участю «Укрфілексп 2018». Як повідомляє прес-служба «Укрпошти», в рамках виставки відбудуться презентації та урочисті церемонії погашення нових знаків поштової оплати.

Трохи історії: в Україні перші поштові марки з’явилися в 1918 році, якраз за часів Української народної республіки. Цікаво, що сюжети для них видумували видатні на той час графіки Георгій Нарбут та Антін Середа. Згідно закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року, замість виведених з обігу розмінних монет були випущені марки-гроші з номіналом від 10 до 50 кроків. Першу серію друкували на тонкому картоні з написом на звороті «Ходить нарівні з дзвінкою монетою».

У наш час поштові марки друкуються на високоякісному папері із фарбами з високим балом світло- і водостійкості. Зворотний бік марок проклеюється, а для того, щоб полегшити відділення марок від листа і один від одного, лист перфорують.

Відразу після появи поштової марки з’явилися і поціновувачі, які зрозуміли не тільки її безпосереднє практичне значення, але і художню цінність як творів прикладної графіки малих форм. Так поштова марка стала предметом колекціонування, а людей, які почали збирати знаки поштової оплати, з середини 60-х років XIX століття стали називати філателістами.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також