Бердянський маяк тепер можна побачити через веб-камеру

 

Бердянськ – це не тільки популярний морський курорт, але і просто гарне місто з історичними та архітектурними пам’ятками. Сьогодні завдяки сучасним технологіям побачити їх можна з будь-якої точки планети: досить відкрити онлайн-трансляції з веб-камер. У Бердянську їх близько півтора десятка, і недавно стало на одну більше. Її ракурс охоплює мальовничий куточок курорту з видом на маяк і море, повідомляє Місто Онлайн із посиланням на Azov.UA.

В об’єктив нової веб-камери, встановленої на одній із найвищих точок міста, потрапляє частина акваторії Бердянської затоки, популярний серед курортників мікрорайон Лиски, який славиться своїми пляжами, і розміщений над ним на пагорбі район АЗМОЛ із розташованим тут Верхнім маяком. Його пофарбована в червоно-білу смужку вежа – один із символів Бердянська і його знакова пам’ятка.

Маяк спорудили в 70-х роках позаминулого століття на горі в якості орієнтира для судів, які зайшли в Бердянську затока і прямують в порт. Він являв собою чотирикутну білу вежу висотою всього 13 метрів з прибудованим до неї будинком доглядача. Перший час у якості джерела світла в ньому використовувалися гасові лампи і лінза Френеля. Пізніше гасове освітлення було замінене но електричне.

Після війни Бердянськ активно забудовувався, і незабаром невелика маячная вежа виявилася буквально затиснутою між житловими будинками мікрорайону АЗМОЛ. А зведені тут згодом п’ятиповерхові будівлі стали закривати світловий промінь маяка, в результаті чого він вже не міг впоратися зі своїм завданням. Його функцію почав виконувати споруджений неподалік новий Верхній маяк у вигляді 32-метрової смугастої вежі.

Саме його сьогодні можна бачити на трансляції, яку в режимі реального часу веде встановлена недавно веб-камера. Крім маяка, вона дозволяє помилуватися панорамним видом Бердянської затоки, побачити розташований на схилі пагорба оглядовий майданчик, розглянути житлові будиночки мікрорайону Лиски і сходи, які спускаються до нього. Вдалині видно споруди трьох дамб Бердянська.

Веб-камера, яка передає зображення зі звуком у високій якості, була встановлена з ініціативи редакції НІАП «Кирилівка.Укр» для незалежного медіа-проєкту «Бердянськ». Технічну підтримку забезпечив місцевий інтернет-провайдер компанія ONet. Онлайн-трансляція з веб-камери ведеться безперервно цілий рік.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також