У Києві запустили цикл програм «Урбаніст: погляди на сучасне місто» (Відео)

У Києві запустили програму Урбаніст з Володимиром Омеляном

У столиці запустили цикл програм «Урбаніст: погляди на сучасне місто», які будуть виходити у форматі дискусії про те, як зробити українські міста сучасними та комфортними для життя.

Громадським транспортом в Києві користується більше людей, ніж у Берліні, Мадриді, чи навіть Будапешті. Але кияни страждають від заторів набагато сильніше ніж європейці. Проблема – у погано спланованій інфраструктурі, а наявні можливості не використовуються так, як могли би.

Про те, як це можна вирішити, йшла розмова з Володимиром Омеляном та Іриною Бондаренко, експерткою з транспорту громадської організації «Екодія».

«Щодня ми витрачаємо мінімум дві години свого часу, щоб доїхати до роботи і повернутися додому. Це десять годин на тиждень, вирвані з нашої сім’ї, особистого простору, розваг, самоосвіти. Чи має так бути? Очевидно, ні. Логістика сучасних мегаполісів організована по іншому», – зазначив Омелян.

Для того, щоб зробити пересування у Києві комфортним та вирішити транспортну проблему, експерти прийшли до декількох шляхів вирішення проблем, які вже модна реалізувати сьогодні, а саме: 

  • Створення мережі S-Bahn, так званих швидкісних електричок в межах Києва. У нас є чудова логістика для цього, треба її лише адаптувати. Замінити вагони, збільшити періодичність, пришвидшити їх рух.
  • Запровадити комфортний регулярний вид громадського транспорту (трамваї, тролейбуси, автобуси). Якщо ми зробимо його сучасним, продуманим і зручним, містяни обиратимуть саме громадський транспорт.
  • – Громадський транспорт розвивати за хабовим принципом, коли під одним дахом буде доступ до трамвая, метро, тролейбусу, електрички. Це дозволить зменшити витрати часу на пересадки з одного виду транспорту на інший.
  • – Розвиток мікротранспорту (велосипеди, гіроборди тощо) та створення відповідної інфраструктури. У великих сучасних містах мікротранспорт – вже не просто розвага, а спосіб пересування. Потрібно адаптувати місто до мікротранспорту, створивши мережу велодоріжок, облаштувати місто парковками і зарядками (для електричного транспорту).

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Таращанському районі перевернулася вантажівка.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також