Білоцерківчани висадили секвої, щоб вшанувати жертви Голокосту

 

Громада Білої Церкви (Білоцерківський район, Київська область) ініціювала встановлення в місті знака в пам’ять жертв Голокосту.

У серпні 1941 року в Білій Церкві було знищено 90 єврейських дітей. Впродовж двох років ініціативна група, до якої увійшли фахівці, займалась пошуком та систематизацією інформації. Про ті події був відзнятий документально-художній фільм «ШОА. Біла Церква. Розстріляне дитинство», прем’єра якого відбулася у Білій Церкві в січні цього року. У травні фільм демонструвався у Верховній Раді України.

Рішенням міської ради для встановлення  пам’ятного знаку була виділена територія біля житлового будинку №12 на Торговій площі. Встановлення пам’ятного знаку та благоустрій прибудинкової території відбуватиметься коштом єврейської громади та благодійної і  волонтерської організації «Remember Us».

Саме  на цьому місці цього дня  відбувся захід пам’яті та висадка особливого дерева – метасеквої. Єврейська громада присвятила це дерево світлій пам’яті Праведників Світу, які рятували євреїв міста за часів Другої світової війни від знищення. За даними Музею Катастрофи «Яд Вашем» в Ієрусалимі в м. Білій Церкві таких людей було 15.

«Поки ми відчуваємо біль – ми живі.  Поки ми відчуваємо чужий біль – ми люди. У людяності немає кордонів, рас і національності. Цей страшний злочин, який був скоєний під час Другою світової війни повинні пам’ятати всі, адже коли влада дістається тиранам, які готові заради своїх амбіцій знищувати мільйони – найбільше страждають діти. Створення пам’ятного знака – гарна ініціатива від небайдужих людей  і ми її підтримаємо.  Пам’ять про  ті події не повинні вмерти, передати її  необхідно, насамперед, дітям», – відзначив міський голова Білої Церкви  Геннадій Дикий.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також