156 років тому народився «київський Гауді» Владислав Городецький
Сьогодні, 4 червня, народився Владислав Городецький (1863-1930) – український та польський архітектор, підприємець, меценат. Про це повідомляє Музей української діаспори на своїй сторінці у Facebook.
Хоч він і походив з сім’ї польських шляхтичів, та народився в Україні й майже 30 років свого життя присвятив Києву і його архітектурному оздобленню. Сьогодні всіма впізнаваними знаковими спорудами Городецького в Києві є Будинок з химерами, римо-католицький костел Св. Миколая, Караїмська кенаса та будівля Національного художнього музею України, – йдеться у дописі.
Переїхавши жити до Польщі після відновлення її незалежності, Городецький очолив проектне бюро американської фірми “Генрі Улен і К°”. За його кресленнями було збудовано водонапірну вежу в Пьотркові-Трибунальському та будинок казино в Отвоцьку.
Фото У 1928 році архитектора запросили працювати до Персії (Іран), де він обійняв посаду головного архітектора “Синдикату зі спорудження Перських залізниць”. Там за його проектами було побудовано Тегеранський залізничний вокзал, а ще ходять чутки, що саме він став автором палацу “Шамс” в архітектурному комплексі Са’ад-Абад у Тегерані.
Сьогодні на честь Городецького названо вулицю в центрі Києва, де він мешкав. У 2015 році в селі Шолудьки (Вінничина), де він народився, було відкрито пам’ятну дошку на його честь.
Фото Раніше “Столичний регіон” писав про поширення коронавірусної інфекції COVID-19.
Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion