Кирилівка та інші курорти Азовського моря можуть бути переповнені через коронавірус

 

2020 рік почався зі спалаху вірусу COVID-19 в Китаї, від якого на сьогодні офіційно не існує вакцини. Він захоплює все більше територій і, найвірогідніше, мутує, зустрічаючись зі все більшою кількістю організмів.

Спочатку це був лише Китай, але зараз «корона» захопила основні туристичні маршрути Європи на чолі з Італією.

Спалах коронавірусу в світі

Всесвітня організація охорони здоров’я особливих рекомендації щодо захисту себе від вірусу не озвучує, окрім як очевидних кожному: ретельно мити руки, носити захисні маски,  підвищувати імунітет і, увага, максимально намагатися уникати місць великого скупчення людей.

Оскільки в нашій країні зафіксований одиничний випадок в Чернівцях, то уникати нам бажано також поїздок у країни з активним туристичним потоком з усього світу. І це логічно: країни і курорти, в яких високий ризик скупчення іноземних громадян, особливо туристів з Китаю, (а всім нам добре відомо, як насправді багато китайських туристів в Європі на шопінгу, в Туреччині, та круїзах) варто оминати і утриматися від такого типу відпочинку.

Оскільки зараз чітких меж інкубаційного періоду немає, країни повноцінно не закривають свої кордони, а туристи активно мігрують по всьому світу і розносять коронавірус. Це посилюється ще й панікою – люди прагнуть бути подалі від зон з підвищеним епідпорогом та переносять за собою інфекцію в країни, де вірусу досі не було.

Курорти всередині країни

Що ж сьогодні залишається нам, українцям? Курорти всередині своєї країни. Добре це чи погано, проте на сьогодні морські курорти України є практично незайманими щодо іноземних туристів, тим більше, з Китаю та Італії. Це значно понижує ризик зіпсувати відпустку через вірус COVID-19. Також при виборі часу відпочинку наполегливо рекомендуємо звернути увагу на межі сезону, а саме травень і серпень-вересень. У цей період щільність відпочиваючих набагато менша, а  кліматичні умови кращі: температура повітря м’якше, вода в морі комфортної температури, немає ажіотажу і величезного скупчення людей.

На сьогодні проблема лише у тому, що ці курорти мають обмежену місткість, яка не в змозі задовольнити потреби України, і особливо це стосується комфортного житла.

«Сьогодні популярні бази відпочинку з комфортними номерами та з хорошим співвідношенням ціни та якості вже наполовину розпродані на літній сезон. Відповідно, чим ближче до літа, тим менше залишається місць на бюджетних і комфортних базах, і тим більше обмежується коло вибору житла. І якщо зараз ще можна забронювати готелі, територія і номери яких хоча б віддалено нагадують світові курорти, то влітку з певною ймовірністю доведеться брати те, що залишилося – тобто порівняно дорого і не завжди якісно», – прокоментував ситуацію з можливим перевантаженням курорту відпочивальниками головний редактор НІАП «Кирилівка.Укр» Євген Смєльчаков.

Схожа ситуація спостерігається й на інших курортах Азовського моря.

«При загальному спаді в галузі внутрішнього туризму, хороші готелі Бердянська та Арабатської стрілки почали сезон бронювання раніше звичайного. Тому в разі паніки на світовому рівні та за умови, що коронавірусу не буде в нас, перевантаження популярних готелів і зміщення попиту в бік дорогого житла з меншим рівнем комфортності здається неминучим», – доповнила свого колегу шеф-редактор сайту «Azov.UA» Юлія Суботіна.

Таким чином, щоб захиститися від можливого вибухового зростання попиту на пляжний відпочинок в Україні, більшості з нас однозначно варто замислитись про бронювання місць в готелях заздалегідь.

Раніше «Столичний регіон» писав про алгоритм дій при підозрі на коронавірус у столиці.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також