Знакова зустріч у КОДА на Київщині

    -

Голова КОДА зустрівся з представниками Американської академії педіатрії

Очільник Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган та директор Департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович провели робочу зустріч з керівництвом Інституту педіатрії НАМНУ та представниками Американської академії педіатрії. Про це повідомляє прес-служба КОДА.

Під час важливої натлі нашої медичної реформи та нововведень у медичному менеджменті зустрічі говорили про можливості зміцнення системи охорони здоров’я Київщини. Одна з найважливіших тем сьогодні – розробити  та втілити у життя сучасні шляхи зменшення захворюваності та смертності новонароджених, які потребують первинної реанімації і післяреанімаційної допомоги в родопомічних закладах області.

За статистикою, минулого року в регіоні народилося 17 тисяч 673 дитини (у 2016 році – 19 тис. 420 малюків). Померло до 1 року 90 дітей (в 2016 році – 99 дітей). Серед причин смертності перше місце посідають вроджені інфекційні захворювання, а це сепсис та пневмонія, інфекції специфічні для перинатального періоду. На другому місці – вроджені вади розвитку, а на третьому – внутрішньошлуночкові крововиливи. У всіх перерахованих випадках діти були недоношені до 1200 грам при народженні.

Для покращення ситуації є ряд питань, які потребують вирішення:

  • апаратура у реанімаціях та відділеннях інтенсивної допомоги, яка використовується на обласному рівні, на 80-90% морально та фізично застаріла, тому є нагальна необхідність придбати нову сучасну апаратуру для надання висококваліфікованої допомоги новонародженим;
  • отребує перегляду пренатальна діагностика, так як в більшості медзакладів апарати УЗД потребують заміни у зв’язку із закінченням терміну експлуатації. Необхідно й оновлення парку реанімобілів КЗ КОР «КОДЛ» та КЗ КОР «КОДЛ №2» для роботи виїзних реанімаційних неонатальних бригад.

Також існує проблема нестачі кадрів. На даний момент у області є 54 неонетологи, а це трохи більше половини від тієї кількості. якої потребують всі медичні заклади Київщини. Наприклад. зовсім немає неонатологів у Баришівському, Макарівському, Васильківському, Ставищанському районних та Березанському міському пологових відділеннях.

На зустрічі в облдержадміністрації мова йшла також про удосконалення володіння медичним персоналом пологових залів навичками реанімації, визначення показань до її потреби, відповідної підготовки, правильної оцінки стану новонародженого і своєчасного початку реанімації, що є невід’ємними складовими у наданні допомоги новонародженим в перші хвилини життя.

Представники Американської академії педіатрії запропонували колегам з Київщини перейняти їхній досвід та використати методики Програми реанімації новонароджених.

Нарада проходила в рамках Меморандуму про співпрацю між КОДА та НАМНУ, підписаного в грудні 2017 року, та Угоди про співпрацю між Благодійним фондом «Заради дитини», Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація неонатологів України» та Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації, підписаною 2 травня 2018 року.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також