Уляна Супрун розповіла, як вчасно розпізнати самогубцю

 

У Міжнародний день запобігання суїцидам екс-очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун анонсувала запуск «гарячої лінії» для ветеранів задля запобігання суїцидам, а також порадила, як вчасно розпізнати психічні проблеми у близьких. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

«За даними ВООЗ, щороку близько 800 тисяч людей завершують життя самогубством. Хтось обриває власне життя кожні 40 секунд», – написала вона.

Вона розповіла, що багато самогубств трапляються імпульсивно в моменти кризи, коли людині важко впоратись з життєвими негараздами — фінансовими проблемами, розірванням стосунків чи наслідками серйозних хвороб.

Також дуже важливо надавати вчасну та якісну психологічну підтримку військовим, які повернулися з війни, наголосила екс-міністерка.

«Для українських ветеранів незабаром запрацює гаряча лінія Lifeline Ukraine. В Україні зараз понад 390 тисяч ветеранів, які потенційно можуть потребувати допомоги та підтримки. Кваліфіковані натреновані фахівці в будь-який момент зможуть надати їм якісну допомогу за потреби».

Які ознаки в поведінці можуть свідчити про те, що людина готова скоїти самогубство?

  1. Тривалий смуток і перепади настрою можуть бути симптомами депресії — одним з головних факторів ризику скоєння самогубства.
  2. Раптовий спокій після періоду депресії чи перепадів настрою.
  3. Ізоляція. Свідомий вибір проводити час на самоті, уникати соціальних контактів та натовпу. Також сигналом є втрата інтересу або задоволення від діяльності, яка раніше людині приносила задоволення.
  4. Зміни особистості або у зовнішності. У людини, яка думає про самогубство, може спостерігатися зміна у ставленні до звичних речей або зміни у поведінці — міміці, жестах, швидкості мовлення. Крім того, людина може раптом почати менше турбуватися про свій зовнішній вигляд.
  5. Небезпечна або саморуйнівна поведінка. Це може бути необачне керування автомобілем, заняття небезпечним сексом та посилене вживання наркотиків чи алкоголю.
  6. Часом людина, яка думає про самогубство, заздалегідь починає приводити свої справи до ладу — зустрічатися з членами сім’ї, дарувати своє особисте майно, складати заповіт та прибирати своє житло так, наче в ньому більше не житиме.

«У багатьох випадках самогубству можна запобігти. Найкращий спосіб це зробити — знати фактори ризику, бути уважним до ознак депресії та інших психічних розладів, розпізнавати попереджувальні ознаки скоєння самогубства та втрутитися до того, як це може трапитися», – нагадала Супрун.

Фото: Facebook/Уляна Супрун


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві застрелився тяжкохворий чоловік.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також