У Київській області нашестя кліщів: як захистити себе

 

У Київській області нашестя кліщів: як захистити себе

Аномально тепла зима призвела до того, що кліщі почали «прокидатися» ще в лютому. Наразі ж березневі кровососи активні та зустрічаються в більшій кількості в столичному регіоні.

Про те, що ці маленькі членистоногі являють собою реальну загрозу, знають усі. Ось тільки про запобіжні заходи чомусь нерідко забувають.

Натомість способи вилучення кліщів давно обросли сотнями народних байок. Тож, так як на Київщині починається сезон активності кліщів і єдиним місцем для прогулянки, враховуючи карантин, залишається ліс, усім слід взяти на замітку головні правила захисту.

Одягайтеся правильно

Щоб уникнути укусу, слід правильно одягатися на прогулянку в ліс. По-перше, на голові обов’язково має бути кепка, косинка або капелюх.

Сорочку чи кофту краще обрати щільну та з довгим рукавом і заправити її в штани. Так кліщам буде важче дістатися до шкіри. Із взуття підійдуть будь-які чоботи, які щільно прилягають вгорі до гомілки.

Куди не варто ходити

Кліщі люблять вологі та тінисті місця, там, де густа трава. Часто їх можна зустріти в молодому осичняку, ліщині чи малиннику.

Притулком для цих членистоногих також служить опале листя та скошена трава. Всупереч розхожій думці, з дерев на людей вони не стрибають. Найчастіше вони заповзають на людину з кущів, трави та низьких гілок. Так що краще просто не заходити в усілякі зарості.

Перед прогулянкою також рекомендується обробити одяг репелентом. Найбільш ефективні засоби, що мають у своєму складі інсектицид перметрин, який кліщі не переносять.

Тільки не поспішайте обприскувати репелентами домашніх тварин. Для них вони можуть становити серйозну небезпеку. Для тварин є спеціальні краплі, ошийники.

Тільки без паніки

Якщо кліщ до вас все-таки присмоктався, то його треба якомога швидше й обережніше витягти. Найкраще, якщо цю процедуру проведе лікар у лікарні чи травмпункті. Але якщо ніяких медустанов поблизу немає, то доведеться діставати кровососа самостійно.

Чимало людей радять нібито ефективний народний спосіб – залити кліща олією, щоб перекрити йому кисень і змусити вилізти самому. Лікарі так чинити не рекомендують. І ось чому: позбавлений повітря, кліщ або помре прямо в шкірі, або перед смертю забереться ще глибше, тож дістати його потім буде куди важче.

Щоб витягти кліща, треба взяти міцну нитку, зробити петлю на кордоні тіла кровососа і шкіри. Потім затягнути петлю та повільними обертальними рухами проти годинникової стрілки дістати паразита. Ранку слід відразу обробити.

Також витягнути паразита можна за допомогою шприца, для чого потрібно відрізати його верхню частину. Для самого вилучення кліща, потрібно приставити шприц до поверхні шкіри. Таким чином, накривши його зверху.

Поршень повільно тягнути вгору. Всі ці дії спрямовані на виштовхування паразита вгору через надлишковий тиск, його «висмоктування» зі шкіри.

Особлива перевага цього способу полягає в тому, що частини комахи не залишаються в шкірі. Крім того токсичні речовини, які він використовує, частково витягуються шприцом.

Ще важливо знати, що паразита треба обов’язково здати на дослідження в лабораторію, щоб визначити, чи був він переносником енцефаліту чи ні. А через 2-3 дні після укусу ще слід здати аналізи на енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма).

Раніше “Столичний регіон” писав, що на Азовскому морі українці рятуються від карантину.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також