Скалецька: вакцин та сироваток від дифтерії в Україні достатньо

Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька з трибуни Верховної Ради запевнила українців, що препаратів для боротьби з дифтерією, а  саме вакцин та сироваток, в Києві і в країні загалом, вистачає.

Про це вона сказала під час години запитань до Уряду. Також, вона наголосила, що в лікарнях відносно невелика кількість протидифтерійної сироватки, але проблеми в цьому немає. 

“Сироватка застосовується тільки у підтверджених випадках дифтерії, а їх не так багато”, – сказала Скалецька.

Нагадаємо, у жовтні медики повідомляли про перший за десять років випадок дифтерії в Ужгороді, через три дні дифтерію поставили учню ліцею в Києві, а  ще через три дні – на дифтерію захворів 47 річний чоловік з Тернопільщини. Наразі в країні 23 випадки захворювання на цю небезпечну хворобу, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. В Києві – один випадок.

Довідка «Столичного регіону»:

Дифтерія – небезпечна дитяча хвороба, але наразі є випадки хвороби у  дорослих. Основний симптом, що відрізняє цю інфекцію від інших – поява на мигдаликах специфічних фіброзних плівок. Нагадаємо у дев’яності в Україні вже була епідемія дифтерії. Тоді захворіло 20 тисяч людей, майже 700 з них померло. Причиною спалаху медики називали низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також