Померти у столичній аптеці: що мають знати фармацевти?

Директор Всеукраїнського фестивалю блогерів Руслан Анфілов став свідком дивного та страшного випадку у одній зі столичних аптек. Дівчині стало погано, але фармацевт жодним словом, рухом чи дією не збиралася допомогти. 

Зайшовши до аптеки після складного дня, Руслан Анфілов побачив дівчину, котрій стало зле. Вона стояла у куточку, аж поки на неї не звернули увагу. На очах у людей дівчині ставало дедалі гірше, вона вже ледь рухала руками та майже не говорила. Натомість фармацевт в аптеці продовжувала розмовляти та не реагувала на те, що діється у неї на очах.

Шо ж так збентежило відомого блогера? Навіть не те, що працівниця аптеки говорила та не зважала на дівчину, а зовсім інше: виявляється, згідно закону у аптеці має бути аптечка першої допомоги, а всі працівники мають пройти тренінг, аби саме у такій ситуації вміти допомогти людині, допоки приїдуть лікарі «швидкої».

Ось що пише сам Руслан Анфілов:

«Заходжу наступного дня до аптеки, зустрічаюсь із керівницею. Розказую ситуацію. Каже, що її підлегла не права, могла б води дати і швидку викликати, якщо поріз, то малаб обробити рану. Але тонометрів не має. Розказую їй про норми закону і обов’язок надати домедичну допомогу і необхідність наявності медичної аптечки. Мовчить. Вимагаю зібрати їх колектив і прочитати їм лекцію про обов’язок домедичної допомоги фармацевтами. Чекаю на реакцію. Завтра роздрукую і прочитаю їм лекцію. Як не допоможе, буду звертатись в мерію».

Довідка: перша долікарська допомога – це комплекс простих, але термінових дій, що спрямовані на збереження життя та здоров’я потерпілого.

У комплекс входять такі маніпуляції та дії:

  • забезпечення прохідності дихальних шляхів;
  • за необхідності – проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця;
  • зупинення кровотечі (якщо вона є);
  • іммобілізація місця перелому (накладення пов’язки чи лангети).

Останній пункт у переліку має бути виконаним з самого початку: виклик швидкої медичної допомоги!

Перелік осіб, які мають обов’язково допомогти, зазначений в частині першій статті 12 зі змінами, внесеними згідно із Законом №766- VIII від 10.11.2015 Закону України «Про екстрену медичну допомогу»: працівники аварійно-рятувальних служб, державної пожежної охорони, поліціянти, фармацевтичні працівники (!!!), провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

Автор посту у Фейсбуці написав, що чекає повідомлень від людей, які стикнулися з такими ситуаціями.


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про велику кількість потопельників на Київщині.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.